New York, 1. srpen 2012, (
LifeSiteNews.com) - Nová zpráva pro agenturu OSN, podporovaná nadací George Sorose, vyzývá vlády světa, aby legalizovaly prostituci a užívání drog. Kritizuje "konzervativní interpretace náboženství" o sexuální morálce a žádá národy otevřít své hranice a státní systémy zdravotní péče přistěhovalcům infikovaným AIDS.
Tvrdí, že šíření AIDS se sníží zrušením zákonů zakazujících úmyslné šíření HIV. Státy by měly zrušit veškeré zákony zakazující kuplířství, protože ženy dobrovolně vykonávají prostituci z rozumných důvodů, například z důvodu "drogové závislosti". Přední odborníci však pro LifeSiteNews.com uvedli, že zpráva je zavádějící a její nařízení by mohlo vést ke zvýšení sexuálního obchodu a větší lidské bídě.
Světová komise pro HIV a Rozvojový program OSN (UNDP) vydali tento měsíc, dva roky po zahájení své činnosti,
první zprávu s názvem "
HIV a zákon: práva, rizika a zdraví
".
Zpráva trvá na tom, že zákony "dehumanizují mnohé se zvýšeným rizikem HIV: prostitutky, lidí po změně pohlaví, muže, kteří mají sex s muži (MSM), uživatele drog, vězně a přistěhovalce". Zvláště to platí tam, kde je "vláda ovlivněna konzervativní interpretací náboženství", kde "lidé trpí a umírají pro nerovnost, nevědomost, netoleranci a lhostejnost". To znevažuje zákony založené na "morálce".
Uzavírá to tím, že státy by mohly bojovat proti AIDS, pokud by "zrušily zákony, které zakazují dospělým, kteří s tím souhlasí, kupovat si nebo prodávat sex. Podobně by měly být zrušeny zákony, které naopak zakazují komerční sex jako zákony proti "nemorálnímu" zisku nebo proti "žití ze zisku" z prostituce a z provozování nevěstince ".
Autoři zprávy se
pokoušejí rozlišit
dobrovolné "prostitutky" od obětí sexuálního obchodu. "Rozdíl je v tom, že ty první pracují na základě dohody, zatímco ty druhé z donucení", napsali. "Sexuální práce není vždy zoufalým nebo iracionálním činem. Je realistickou volbou prodávat sex s cílem podpořit rodinu, vzdělání nebo možná i závislost na drogách. Je to řízení pod určitým vlivem. "
Pokud prostitutky pracují nelegálně, upírají jim "lidská práva dostupná ostatním", včetně "prostředků, kterými si jiní mohou uplatňovat nároky vůči zvoleným úředníkům", například prostřednictvím registrovaných lobbistů.
Zpráva OSN navrhuje "zavřít všechna centra nuceného zadržení nebo" léčení "lidí zapojených do sexuální práce nebo pro děti, které byly sexuálně zneužívány".
Trvají na tom, že státy by měly "uznat sexuální autonomii mladých lidí" zabezpečením "sexuálního vzdělávání a snížení ubližování". To znamená distribuci kondomů a stříkaček a komplexní přístup mládeže k reprodukčním a HIV službám ".
Zpráva byla podepsána takovými
významnými podporovateli levice
jako Nadace otevřené společnosti George Sorose a Nadace Ford, stejně jako The American Jewish World Service (jehož nový viceprezident pro komunikaci, Stuart Schear, nedávno
zastával stejnou pozici v Americké federaci pro plánované rodičovství
), Australská AusAID a také úřady OSN jako UNFPA, UNICEF, Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva a sekretariát UNAIDS.
Mezi její podporovatele patří i kongresmanka Barbara Lee, jediná členka Kongresu, která
hlasovala proti svržení Talibanu po 11. září.
Dále předchozí brazilský prezident Fernando Cardoso, který spolu s Jimmym Carterem a Desmond Tutu
založil internacionalistické organizaci známou jako "The Elders".
Zpráva uvádí, že její závěry "nemusí nutně odrážet názory" UNDP. Nicméně, úředníci OSN navrhují zrušení zákonů proti homosexualitě, transsexualizmu a "zákony, které nevhodně kriminalizují přenášení HIV".
Vydávání zákonů zakazujících vědomé poukazování na lidi, kteří mají HIV, napomáhá šíření AIDS, protože jimi "odrazují lidi od toho, aby se dali testovat nebo léčit ze strachu, že budou stíháni".
Světoví lídři by také měli mezi uživateli drog distribuovat čisté jehly, vězňům rozdávat kondomy a ukončit "předsudky" založené na "statusu HIV". Stejně by měli zajistit, aby pro každého, legálního i nelegálního "přistěhovalce", byla dostupná léčbu AIDS. (George Soros
dlouhodobě podporuje
úsilí o
legalizaci drog.
)
Do doby, než se výše uvedené stane skutečností, agentura povzbuzuje zákonodárce, aby "kreativně aplikovali tradiční právo progresivními způsoby".
Viditelný obrázek ve zprávě povzbuzuje zákonodárce, aby "Kriminalizovali nenávist, ne HIV".
Měli by se zdržet "zahanbovaní" sexuálních pracovníků s pohlavně přenosnými chorobami a "zakázat jejich povinné HIV a STI testování". Namísto toho by policie měla "pracovat po jejich boku, aby bylo v širším rozsahu zajištěny bezpečnější sexuální praktiky. Například by mohli "mluvit o zlepšení distribuce kondomů v ulicích, kde se sex prodává".
Nicméně, mnozí sociální vědci se ptají, zda je možné oddělit "dobrovolné" prostitutky od těch, které jsou prostitutkami proti své vůli.
Britská královská prokuratura zjistila, že prostitutky jsou vystaveny různým tlakům, včetně psychického a sexuálního zneužívání a
potvrdila
"silné vazby mezi pouliční prostitucí a obchodem s drogami, zvlášť crack kokainem.
Dr. Mary Anne Layden, psycholožka, expertka na pornografii a ředitelka Programu pro sexuální trauma a psychopatologii na The University of Pennsylvania uvedla pro LifeSiteNews.com, že neexistuje žádná "zřetelná hranice mezi prostitucí, sexuálním průmyslem a dětskou prostitucí. Všechny spolu splývají ".
"Průměrný věk začátku dětské prostituce v USA je 12 let", řekla. "Nazýváme je dětskými prostitutkami až do následujícího dne po jejich 18. narozeninách. Pak tomu říkáme sex dospělých se souhlasem ". Zpochybnila, že se někdo v takové pozici se skutečně "rozhoduje svobodně. Jejich mozky byly znásilněny stejně, jako jejich těla ".
"Do této oblasti působení se dostanou tak, že je znásilní ještě jako děti. Jakoby je řetězově zpracovávali, až se z nich stanou "dobrovolné prostitutky".
Radikální feministka Andrea Dworkin jednou nazvala incest "vojenským výcvikovým táborem" pro prostitutky. Izraelská vědkyně Anat Gur
se domnívá,
že spojení mezi prostitucí a zneužíváním v dětství zpochybňuje schopnost prostitutky svobodně si zvolit život sexuálního obchodování.
"Stávají se součástí tohoto průmyslu, protože se zde cítí jako doma", uvedla dr. Layden pro LifeSiteNews. "Celý cyklus se opakuje, když divák přebírá roli pachatele".
Toto vše je příliš jednoduché pro "prostitutky". Jedna z nich
vysvětluje:
"Všechny nás obtěžovali. Pořád dokola. A znásilňovali. Nevíte, že nás obtěžovali a sexuálně zneužívali ještě jako děti? Utíkaly jsme, abychom se dostaly pryč ... Vyhodili nás ven. Na ulici jsme od 12, 13, 14 let ".
Průzkum mezi 50 mladými dospělými, které jsou nebo byly prostitutkami, uskutečněný Společností britských dětí odhalil, že
polovina z nich byla obtěžována
, přičemž 25 procent z nich mladší 10 let. Většinou šlo o uprchlíky. Dvě třetiny předtím, než začaly s prostitucí, užívaly drogy.
Bolestivé vzpomínky tak pronásledují některé ženy, že používají disociaci jako obranný mechanismus.
Tyto ženy si "zvolí" prostituci stejně jako ty, které jsou k ní nuceny: ubohé ženy v zoufalé tísni. Melissa Farley, psycholožka, která se zabývá prostitucí v San Francisku
napsala:
"Prostituci si jako práci" vybírají "ti, kteří mají k dispozici na výběr nejméně skutečných možností."
Přesto se najdou tací, kteří uvítali zprávu OSN jako krok vpřed k feministickému osvobození. Cheryl overs napsala v
RH Reality Check
, že zpráva "představuje významný pokrok v boji sexuálních pracovníků". Zlobí ji jen to, že uznání bílého otroctví "naznačuje, že množství prostitutek je zotročených, což není potvrzeno zkušeností ani statistikami".
Dorchen A. Leidholdt, ředitelka Centra právních služeb pro týrané ženy v útulku pro rodiny v New York City uvedla: "Zastánci tohoto rozdílu vysílají takový odkaz: 'Nestarejte se o chudobu, nátlak v rodinách, incest, který zažila, týrání svým přátelem a nedostkem pracovních příležitostí . Jen se jí zeptejte, zda má k hlavě přiloženou zbraň nebo zda byla očividně nalákána podvodem. Žádná zbraň, žádný podvod, a tedy žádný problém. Nejenže se dobrovolně ocitla v sexuálním průmyslu, dokonce je i 'prostitutkou'. "
Legalizace prostituce zdaleka neřeší problém globálního obchodu se sexem. Naopak, obchodování se sexem by se jen zvýšilo, stejně jako znásilnění a zneužívání, uvedla dr. Layden pro LifeSiteNews.
"Když v zemi zvýšíte poptávku po prostituci", říká, "brzy tam nebude dostatek prostitutek. To znamená, že je třeba tam dostat více žen, dětí a obchod se sexem ".
"Když své kultuře vyšlete odkaz, že sex je produkt, který si koupíte - pokud si ho můžete koupit, můžete ho i ukrást", prohlásila. "V tomto kontextu se pojmem krádež myslí znásilnění."
Britská královská prokuratura
zjistila
, že ženským prostitutkám "často hrozí riziko násilných trestných činů během jejich práce". Jedna studie ukázala, že
85 procent prostitutek v Minneapolis - St. Paul bylo znásilněno během výkonu své "práce". Jiná studie zase konstatuje, že 12 procent všech striptérek dostalo facku od manažera nebo jiného mužského personálu a 85 procent přiznalo slovní nebo fyzické týrání v práci.
Toto ignoruje pracovní podmínky jako takové. Shulamit Almog, profesor práva na izraelské univerzitě v Haifě
napsal
v The Georgetown Journal of Gender and the Law: "Typická pracovní směna v jednom nevěstinci v Nevadě trvá od dvanácti do čtrnácti hodin denně. Každý den během tří týdnů. Žena nemá téměř žádnou kontrolu nad počtem klientů za den, jejich identitou nebo svou pracovní dobou. Jedna žena, která byla zapojena do prostituce v jednom z těchto zařízení svědčila, že "to bylo jako ve vězení".
Po tom, co si majitelé nevěstince vezmou svůj podíl, prostitutka si bere domů "kolem padesáti procent svého výdělku".
Legalizace povzbudila některé země, aby viděli prostituci jako pracovní program.
Belize se
v listopadu 1996 pyšnil zprávou předloženou Výboru OSN pro odstranění všech forem diskriminace žen (CEDAW)
, že "uznáním prostituce v Belize je genderově specifická forma zaměstnávání přistěhovalců, která plní stejné hospodářské funkce pro ženy, jaké zemědělská práce nabízí mužům. A často za lepší plat ".
Ospravedlňování obchodu má i další nežádoucí účinek. "Když je prostituce pokládána za rozumnou 'možnost zaměstnání', ženská silná touha uniknout je najednou neviditelnou",
napsala Farley.
Leidholdt
souhlasí:
Ženy, které mají to štěstí, že sexuální vykořisťování dokáží přežít, se najednou objeví, obvykle ve svých 30. letech, kdy již nejsou zbožím vhodným k obchodování. Nemají žádné pracovní dovednosti, jsou traumatizované po letech nuceného sexu a násilí a fyzicky oslabené pohlavně přenosnými chorobami a zneužíváním návykových látek, aby snesly prostituci.
"Co se těmto ženám nabízí?" Ptá se. "Bída. Nebo kariéra jako madam nebo máma-san, pomáhající pasákům kontrolovat mladší ženy, které jsou zbožím vhodným k obchodování. "
Převzato z http://www.lifenews.sk/,
článek, vydaný 1. 8. 2012, naleznete
zde.
Zdroj:
http://www.lifesitenews.com/news/pimpin-soros-style-soros-funded-un-report-says-legalize-prostitution-drugs