Foto

Otec biskup opět navštívil FATYM

Ve středu 1. června přijel otec biskup Mons. Vojtěch Cikrle opět do Vranova nad Dyjí a to s připomínkou patnáctého výročí založení FATYMu. Slavil mši svatou na poděkování, setkal se se členy týmu a prohlédl si řadu našich obcí, far a kostelů. Tato vyjímečná návštěva byla pro nás všechny zúčastněné krásnou událostí, na kterou budeme ještě dlouho a rádi vzpomínat.
Mše svatá se konala v 9 hodin ráno ve vranovském kosteleDary nesly paní Svobodová a paní BindačováOtec biskup sloužil u nově posvěceného oltářeNechyběli kněží z vranovského a přímětického FATYMu v kompletní sestavěOtec biskup povzbudil: "Zůstaňme mladí duchem!"Bohu díky!
Slavobrána se znakem městyse Vranov - s panem Pavlem Bulou
V kostele byla výzdoba z nedělní slavnosti svěcení oltáře


Záběr z přípravOtec biskup přivezl dárek - dort s patnáctkou

Následovalo setkání na faře


...a družný rozhovor s kněžími......a bylo o čem povídat......a na co vzpomínat......a co ochutnávat...A pak už následovala okružní cesta po mnoha obcích spravovaných FATYMem Vranov. V Lančově si otec biskup prohlédl nejen faru a vzorně uklízený pokoj otce Františka, ale také Maxmiliánum.Ve Starém Petříně byla zastávka na faře.Otec Milan byl hlavní průvodce - vždyť své farnosti zná nejlépe...Po Obhlídce nově opraveného kostela v Šafově a návštěvě fary byla v pravé poledně zastávka v kostele ve Stálkách.Společná modlitba - Raduj se královno nebeská.Ve stálecké svatyni je co obdivovat...

V boční zákristii našel pan biskup listinu od svého předchůdce.

Kdy je možno získat ve Stálkách odpustky...Ano, takový kostel jako ve Stálkách se hned tak nevidí...

...a opět všichni nasedli do Frajárky a pokračovalo se dál...

V Uherčicích pan biskup potěšil paní Součkovou a navštívil v jejím domě kapli.Ve Vratěníně se setkal s otcem Karlem Bobkem.V Korolupech otec biskup pozdravil P. Stanislava Kryštofa...

V Oslnovicích - kostel Nejsvětějšího Srdce PáněMěsíc červen je zvlášt spojen s úctou k Nejsvětějšímu Srdci PáněNechybělo společné foto, ale ani modlitba na oslnovickém hřbitově u hrobu rodičů Mons. Jindřicha Bartoše.

Ve Chvalaticích byla důkladná prohlídka fary - otec Vladimír Cyril vysvětloval souvislosti a také připojil, že je tu teprve krátce - dva roky...

I zde je co ukázat...

Pak následovala krátká modlitba v kostele.I chvalatická farní zahrada má své kouzlo.Pozdní oběd na faře ve Štítarech završil zajímavou cestu farnostmi. Chutnal výborně - dík!

Návrat do Vranova a loučení...

15 let FATYMu - otec biskupBohu díky za pěkný den ztrávený s otcem biskupem.
Bohu díky za patnáct let FATYMu.


Sdílet

| Autor: P. Marek Dunda | Vydáno dne 10. 06. 2011 | 8281 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace