Dne 13.4.2011 proběhlo na Jeníkovské faře další setkání biřmovanců.
Dnešní setkání začalo jako obvykle mší svatou v kapli Panny Marie Nanebevzaté v Lahošti. Tato mše svatá měla pěkný nádech v tom, že byla přijata mezi katechumeny paní Olga Pavelková.
Po mši svaté, jsme se odebrali na faru do Jeníkova, kde bylo připraveno malé občerstvení a teplý čaj.
Hlavní téma přípravy bylo: PROŽÍVÁNÍ VELIKONOC.
Velikonoce jsou středem křesťanství, kdy si připomínáme že Pán Ježíš za nás umřel a vstal z mrtvých. Na tuto slavnost se připravujeme celou postní dobu.
Zelený čtvrtek: Bývá zvykem nejíst maso a dokázat si něco odříct. Dopoledne se kněží scházejí se svým biskupem (svátek kněžství). Obnovují své kněžské sliby. Biskup světí olej ke křtům, pomazání nemocných atd. Ten se pak používá celý následující rok. Pro křesťany začínají Velikonoce na Zelený čtvrtek večerní mši svatou, kde po slovech "Sláva na výsostech Bohu..." zazní zvony, které potom utichnou až do vigílie Bílé soboty. Někde je možno vybrat 12 mužů v kostele jako apoštolů a kněz jim myje nohy, jako to dělal Pán Ježíš apoštolům. Večerní mši svatou začíná svaté třídení tzv. Triduum.
Velký pátek: Den přísného postu. Neslaví se mše svaté, ale jsou velkopáteční obřady. Liturgická barva je červená a znázorňuje, že Ježíš byl největším z mučedníků. Zpívají se Pašije podle Jana.
Bílá sobota: Bílá se řílká proto, že katechumeni, kteří měli být o Velikonocích pokřťeni, si oblékli bílé roucho a v něm chodili celý týden. Znázorňovalo to, že po křtu budou mít čistou duši a tato událost se pak připomíná celý týden. Na Bílou sobotu se neslouží mše svaté, ale po setmění jsou obřady tzv. Vigílie.
Po povídání o. Marka byla dána možnost otázkám a sdílení. Po ukončení dobrá večeře a odjezd kněží zpět na Moravu.