Na blogu
http://vlastikfurst.blog.idnes.cz/ jsem našel zajímavý článek všímající si expanze islámu, jejích příčin i zajímavého paradoxu, že totiž:"Zatímco v muslimských zemích jsou možná miliony muslimů, kteří by rádi opustili islám, kdyby jim za to nehrozila okamžitá poprava, u nás přibývá mladých žen a dívek, které toto náboženství naopak obdivují."
Čeká nás Šaríja - spravedlnost podle islámu?
V muslimských zemích je popravováno stále více lidí, kteří nejsou ochotní slepě uctívat Alláha. Na iDnes.cz jsem se po ránu dověděl o matce pěti dětí, které hrozí v Pákistánu smrt. Prý si dovolila srovnat Mohameda s Kristem.
Podobné zprávy zdaleka neodhalují všechny hrůzy, které jsou v zemích s islámskou většinou páchány na "jinověrcích". V mnohém možná bledne závistí i krvavý středověk. Dovolím si uvést pouze dva příklady:
Na jaře povraždila muslimská skupina v Nigérii více jak pět set křesťanů. Ozbrojenci vyhnali ženy a děti z jejich domů a pak je posekali mačetami. (1)
Na konci října zemřelo v bagdádské katedrále po muslimském útoku víc jak padesát lidí. (2)
To na straně jedné.
Na druhé straně si všímám, jak na blogu přibývá žen, které nás poučují, že islám je mírumilovná filozofie, která nemá s násilím nic společného. Muslimové jsou v jejich podání skvělí sousedé, kteří si nepřejí nic jiného, než aby mohli žít podle svých tradic.
Ano, zatím jsou muslimové v Evropě v menšině. Naštěstí. A tak volají po toleranci a klidném soužití. Pokud bychom se podívali třeba do některých afrických zemí, zjistili bychom, co můžeme očekávat v budoucnosti. V okamžiku, kdy se v některé zemi stanou z menšiny většinou, prosadí tito hodní sousedé právo Šaríja včetně náboženské policie a pak veškerá tolerance končí. Pak už je jen jedno právo – konvertovat k islámu nebo zemřít.
Proto bychom neměli nechat bez povšimnutí případ oné mladé matky v Pákistánu, která ve vězení čeká na smrt jen proto, že si údajně dovolila zpochybnit pověst proroka Mohameda. (3)
Ježíš je podle křesťanství Bůh. Podle muslimů je ale Ježíš jen prorok. Každý muslim tak vlastně podle křesťanské tradice uráží Krista. Přesto v zemích, kde je křesťanská většina, nejsou muslimové za tyto urážky popravováni stejně, jako má být v Pákistánu popravena ona mladá matka pěti dětí.
V poslední době evropští lídři začínají poznávat, že ideál multikulturního světa je utopií. Paradoxně se tak děje v souvislosti právě s muslimy a jejich neochotou přizpůsobit se našemu právu.
To, co je pro muslima oprávněným trestem za konvertování ke křesťanství, je podle našich soudů vražda. Před časem řešili v Německu složitý případ, kdy muslimští rodiče přikázali nezletilému synovi, aby zabil svou sestru, protože se začala scházet s mužem, který odmítal vyznávat islám.
Evropa začíná pomalu sundávat růžové brýle, které si nechala v minulosti nasadit ropnými šejky a dalšími lobbisty islámu.
S tímto pomalým prozřením v Evropě silně kontrastuje podlézavost Baracka Obamy vůči muslimům v Indonésii. Hovořil o tom, že Indonésie je názorným důkazem toho, že je možné vybudovat harmonické soužití muslimů a křesťanů. Pak navštívil tamní mešitu a jeho žena do ní vstoupila dokonce v šátku, ač to tamní zákony od nemuslimských žen nevyžadují. Nabízí se otázka: Proč Barack Obama v této zemi jako dítě nezůstal, když je tam vše tak úžasné? Proč se tehdy raději odstěhoval zpět do USA a bydlel u prarodičů?
Kde hledat příčiny islámského radikalismu? Šejk Ahmád Al Katání, libyjský znalec islámského práva, už v roce 2000 v rozhovoru pro Al Džazíru přiznal, že denně jen v Africe přestupuje ke křesťanství 16 000 muslimů. A v Íránu, baště islámu v roce 2004 konstatoval pracovník ministerstva školství Hasan Mohamadí, že každodenně tajně konvertuje ke křesťanství 50 mladých lidí. (4)
Nemůžeme se proto divit stoupající agresivitě duchovních vůdců, kteří, podobně jako jemenský radikální duchovní Anwar al-Awlaki, opětovně vyzývají ke svaté válce. (5) Za jejich jednáním je snaha zastrašit nejen nás, ale hlavně muslimy, kteří začínají poznávat, že bez islámu a imámů či ajatolláhů by se jim žilo lépe.
A tak můžeme být svědky zajímavého paradoxu. Zatímco v muslimských zemích jsou možná miliony muslimů, kteří by rádi opustili islám, kdyby jim za to nehrozila okamžitá poprava, u nás přibývá mladých žen a dívek, které toto náboženství naopak obdivují. Kéž by prozřely dřív, než nastoupí do vlaku, ze kterého se dá jen stěží vystoupit.
(1)
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/194067-v-nigerii-zmasakrovali-stovky-krestanu-macetami.html
(2)
http://www.lidovky.cz/k-bagdadskemu-masakru-v-kostele-se-prihlasila-iracka-odnoz-al-kajdy-1do-/ln_zahranici.asp?c=A101031_193904_ln_zahranici_ter
(3)
http://zpravy.idnes.cz/pakistan-chce-popravit-krestanku-za-rouhani-proti-proroku-mohamedovi-1zk-/zahranicni.asp?c=A101110_180720_zahranicni_btw
(4)
http://www.res.claritatis.cz/zpravy/stredni-vychod/muslimove-konvertuji-ke-krestanstvi-casteji-nez-krestane-k-islamu2332?PHPSESSID=2eb3cd3ac95dda8c063608e286c2c2b8
(5)
http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/jemensky-radikalni-duchovni-vyzyva-k-zabijeni-americanu/553613
Vlastík Fürst|
Tento článek naleznete
ZDE.