Mimo oblast FATYMu

Staňte se členem Matice velehradské

Velehrad 09 Zveme ke členství v Matici Velehradské. Členem se může stát křesťan, který již dosáhl věku 15 let. A co takové členství vlastně obnáší?

Povinností člena je platit min. 200 Kč ročně jako členský příspěvek (studenti 100Kč). Mnohem více než povinností je však pozvání - k modlitbě každého 14. dne v měsíci, na Valnou hromadu, kulturní, duchovní a společenské akce, brigády. Za každého živého i zemřelého člena MV je v bazilice sloužena každého 14. dne v měsíci mše svatá a činí tak také mnozí kněží členové matice velehradské mimo Velehrad. Každý člen dostává naši Ročenku a je přes rok dvěma dopisy informován o pořádaných akcích. Mnoho informací během roku rozesíláme pomocí internetu. Pokud Vám od nás tyto zprávy nechodí, máte o ně zájem a máte zřízenou e-mailovou adresu, napište nám: info@maticevelehradska.cz.

Vítáme podněty, aktivity (navrhnout, podílet se na realizaci). V době krize institucí je jistě odvážné být členem nějakého sdružení. Ptáte-li se po smyslu členství (vždyť k Velehradu můžu mít vztak soukromně - nač tedy nějaké spolky?), odpovědí může být třeba i tato Ročenka. Její vznik byl podmíněn existencí členské základny. Stejně tak i mnoho aktivit, jež Matice podniká, obohacuje a oživuje Velehrad.

Na požádání zašleme přihlášku a také Ročenku pro potencionální nové členy. Proces přijímání: Zájemce o členství v Matici vyplní přihlášku a odešle ji na adresu Matice. Přihlášku je také možné stáhnout ZDE. Na základě přihlášky Vás zaregistrujeme a pošleme vám členskou kartičku s přiděleným číslem a dalšími informacemi.

Jak uhradit členské příspěvky? Osobně na Valné hromadě, poštou, platbou z účtu. Číslo účtu Matice velehradské: 1419526399/0800. Uvádějte, prosíme do variabilního symbolu Vaše členské číslo, usnadníte nám tím rozeznání Vaší platby. Důležité však je zejména Vaše jméno.

Každý měsíc se na Velehradě schází sedmičlenný Výbor Matice a čtyřikrát do roka také Kontrolní komise. Čestným předsedou - protektorem Matice - je olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

Přehled poutí na Velehradě v roce 2011.


VelehradVelehrad 2009Velehrad 2009Velehrad 2009Velehrad 2009

Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 21. 05. 2011 | 4370 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 404779
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace