Zajímavé...

Rozhovor s bohoslovcem Markem Coufalem

Chaloupka Štítary 2010 Je dobře pamatovat na nová kněžská a řeholní povolání. I v oblasti FATYMu se čas od času potkáme s nějakým bohoslovcem. Občas využijeme této příležitosti a položíme jim několik otázek. Může to být povzbudivé i pro čtenáře našich stránek. Poznají takto totiž trochu budoucí kněze a jejich názory. Může se to stát i výzvou pro všechny k modlitbě a pro některé, které Pán volá, i k následování...

Marek Coufal pochází z Bezkova. Letos nastoupil do 2. ročníku.

1. Co ovlivňuje volbu povolání?

Pro dobrou volbu povolání je důležité to, aby člověka naplňovalo štěstím a radostí, protože když dělá někdo něco křečovitě, nejde to.

2. Co ovlivnilo tvoje rozhodnutí jít do semináře?

Velmi si cením společenství mládeže, které jsme měli ve farnosti, a na které za námi dojížděl otec Marek. Získal jsem zde hlubší poznání mnohých skutečností a byly mi ozřejměné věci, kterým jsem nerozuměl. Důležitost toho jsem si více uvědomil až po letech, kdy už se společenství nescházelo. Formovalo mě to, jak vést svůj život a také mi to pomohlo při mém rozhodování.

3. Jak se díváš na život v semináři?

V semináři jsou ideální podmínky pro to, aby mohl růst duchovní život – společná modlitba, mše svatá, neustálá příležitost jít do kaple a být s Pánem Ježíšem, atd. Osobně bych uvítal volnější režim, protože tam jsem sám za sebe a aby mi to něco dalo, k tomu potřebuji dobrovolnost. Nemohl jsem si zpočátku zvyknout na to, že se kromě studia nemusím o nic starat.

4. Jak ses dostal sem do FATYMu?

Již několik let pomáhám vést chaloupku dyjáků. Jsou to zkušenosti s dětmi, při čemž se člověk neustále zdokonaluje a myslím, že to bude mít i velký význam pro moji budoucnost.


Dyjáci

Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 31. 10. 2010 | 5259 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 405339
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace