Bude a zveme!

Přípravy na oslavy cyrilometodějské mise

Školení - vstupy do škol C+M V letošním roce, kdy si připomínáme 1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů, doporučuje MŠMT řadu programů, výstav a soutěží.

V informacích MŠMT pro školy se píše:
Věrozvěstové předali našemu národu hodnoty víry, kultury, vzdělanosti a písma a stáli také u počátků naší státnosti. Tyto hodnoty jsou pro společnost 21. století velmi aktuální a zejména mladé generaci by se měly připomínat a význam a odkaz věrozvěstů žákům přiměřenou formou přibližovat a pomáhat je pochopit.
K prohloubení znalostí o těchto významných osobnostech, připravilo Katechetické centrum brněnské diecéze vstupy do škol s tématem Cyril a Metoděj - historie a současnost.

18. března se na ZŠ Šumná konal seminář pro lektory, kteří budou moci nabídnout program na základních školách. Tento program naplňuje doporučení MŠMT k přípravě oslav cyrilometodějské mise na Velkou Moravu a má návaznosti na Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání (RVP ZV). Zaměřuje se na odkaz Cyrila a Metoděje pro naši současnost, prohlubuje poznání kořenů evropské kultury, vzdělanosti a písemnictví.
Programy jsou rozděleny na 2 věkové kategorie: pro žáky 4. až 6. ročníků nese program název "Cesta s Cyrilem a Metodějem" a žáci 7. až 9. ročníků se zamýšlejí nad odkazem Cyrila a Metoděje. Vstup je připraven na 2 vyučovací hodiny. Žáci se během programu dovídají o životě a díle obou bratří, jsou pro ně připravené zajímavé aktivity, skupinové práce, powerpointová prezentace a pracovní list.

Na Katechetickém centru Biskupství brněnského je možné si domluvit lektora, který ve škole vstup uskuteční. www.biskupstvi.cz
Sdílet

| Autor: Lucka Růžičková | Vydáno dne 26. 03. 2013 | 3561 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (553 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (385 hl.)
 
Je to bláznovství (414 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (426 hl.)
 
Dost se o to zajímám (530 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (422 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (370 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3100
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace