Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 26. 3. 2020: Momentálně je možné vkládat nový obsah bez omezení, tj. včetně obrázků! Nyní řešíme určitý problém, týkající se vkládání komentářů. V přesunu budeme pokračovat ještě o týden později, tj. o víkendu 4./5.4.2020. Od pátku 3.4. opět nenahrávejte žádný obsah na weby a neměňte texty - bude probíhat další pokus o přesun a změny by se vám nepřekopírovaly na nový server. Děkuji za pochopení. P. Pavel
Foto

Poutní slavnost ve Stálkách 2019

Pouť Stálky 2019 V sobotu odpoledne se poutníky zcela zaplnily lavice v Kostele Panny Marie Nanebevzaté ve Stálkách.


Slavnostní bohoslužba ke cti Panny Marie byla spojena se žehnáním nových zvonů.


Pouť Stálky 2019

Tyto byly věnované místnímu chrámu farností Pernegg v Rakousku. Proto se bohoslužby zúčastnilo i mnoho věřících z rakouských farností.


Pouť Stálky 2019

Bohoslužbu celebroval znojemský děkan P.Jindřich Bartoš společně s P.Sebastiánem z Gerasu a místním knězem P.Plíškem.


Pouť Stálky 2019

Evangelium v německém jazyce.


Pouť Stálky 2019

Několik myšlenek z promluvy P.Bartoše.

...Zvony jsou součástí obce. Zvoní ráno, v poledne, večer.
Jejich hlas nás zve k tomu, abychom se zamysleli nad tím, že žijeme nejen pro tento svět, ale také pro věčnost. Proto jsou znamením našeho spojení s Bohem.
Když při jejich zvonění odložíme práci na tři minuty, je to dobře. Ale pokud vneseme do jejich zvuku i tichou modlitbu, spojujeme se s nebem.
Na svátek Proměnění Páně byly proměněny i naše zvony darované z Perneggu v Rakousku.

Zvony znovu požehnáme. Dotýkala se jich naše ruka, která ne vždy jedná správně. Proto tedy budou požehnány.
Nyní si poslechneme jejich zvuk. Zvony jsou zde dva. A musí ladit. Jejich tóny musí souznít.

Ať jejich hlas se nese celou vesnicí a je pro nás všechny připomínkou Boží lásky k nám...Pouť Stálky 2019

Velké poděkování patří zejména kněžím obou farností, starostovi obce Stálky, panu Bachovi z Rakouska a všem ostatním, bez jejichž pomoci by se toto dílo neuskutečnilo.


Pouť Stálky 2019

Bože, chválíme Tebe.

Kéž tedy hlas nových zvonů se nese nad střechami obce nejméně sto let, jako tomu bylo u těch předešlých.Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 24. 08. 2019 | 632 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 416578
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace