Bylo

Ohlédnutí za březnovým setkáním kurzu Samuel

kurz Samuel V brněnské diecézi v letošním školním roce probíhá kurz Samuel. Mladí se každý měsíc setkávají na jiném místě a společně hledají své povolání. Březnové setkání se uskutečnilo v neděli 13. března 2016 v Jihlavě a na toto setkání jsem byla pozvána i já.

Kurz Samuel navštěvuje 11 mladých lidí, z toho 10 děvčat, nejen z brněnské diecéze. Každý měsíc se setkávají na jiném místě. Už navštívili Brno, Znojmo, Slavkov u Brna... Tentokrát je čekala Jihlava. Účastníky doprovází dva kněží a čtyři řeholní sestřičky z různých kongregací.

Kurz začíná vždy v 15 hodin, ale mládež se schází už dopoledne, aby mohli prožít společně celý den. Prožijí nedělní mši svatou, prohlédnou si město... V Jihlavě dokonce navštívili rodiny uprchlíků, kde se jim moc líbilo.

Po 15. hodině jsme se všichni sešli v Konventu bratří minoritů. Na začátku jsme si vyslechli přednášku o. Marka Dundy na téma temnota v duchovním životě. Nabízím několik myšlenek:

Pokud opravdu chceme vidět světlo života, nejprve si musíme uvědomit, že jsme slepí. To je první krok každého obrácení.
Temnota může přicházet k člověku po několika letech hledání svého povolání, kdy už ztrácí sílu jít dál.
Může se s ní setkat kdokoli.
Sv. Ignác říká, že Bůh dovolí tmu pro získání Jeho samotného.
Sv. Terezie od Dítěte Ježíše říká: My lidé jsme povoláni mít srdce orla a křídla vrabce. Měli bychom mít naději jako orel a pouštět se do větru, stejně jako malý vrabec: mává křídly a tak lehko létá ... vítr je Bůh.

Poté každý mohl říci, jak duchovně prožil minulý měsíc, kdy se setkal s Pánem Bohem, jestli splnil domácí úkol, také své otázky a postřehy.

V 18:30 jsme se odebrali do kostela na krátkou adoraci, během níž probíhaly duchovní rozhovory s každým účastníkem (spíš účastnicí a jedním účastníkem) :).

Čas kurzu vypršel, a tak se všichni rozjížděli do svých domovů. V dubnu se mladí mohou těšit na návštěvu Boskovic.


kurz Samuel


kurz Samuel


Sdílet

Související články:
Kurz Samuel 2019 - 2020 (08.04.2019)
Videopozvánka do kurzu Samuel ve Slavkově u Brna (08.04.2019)
Kurz Samuel 2017 - 2018 (17.05.2017)
Kurz Samuel (16.05.2016)
Kurz Samuel (12.05.2015)
| Autor: Irena Ihmová | Vydáno dne 05. 04. 2016 | 2623 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 411556
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace