Lidové misie

Lidové misie v Drnholci: Zeptali jsme se...

LM Zálesí 09/2011 Již za několik dní (od 3.3.-9.3.) povede FATYM Vranov n. Dyjí lidové misie v Drnholci, místního duchovního správce P. Jiřího Komárka, jsme se zeptali na pár otázek.
1. Mohl byste představit Vaši farnost?

Farnost Drnholec má dlouhou historii. Nachází se 15 km od Mikulova a farní kostel Nejsvětější Trojice, postavený v letech 1750 - 1757, tvoří zdaleka viditelnou dominantu. Sousedí s ní budova fary, což je přestavěný kostel sv. Martina z 13. století. Městys Drnholec má kolem 1700 obyvatel. Vinařská obec Novosedly, 5 km vzdálená, má počátek ve 13. století, obyvatel kolem 1200.
Obě farnosti se nacházejí v pohraniční oblasti, nově osídlené po roce 1945, a právě tato absence rodové a náboženské tradice je poznamenává až do dnešní doby.

2. Jaké máte zkušenosti s lidovými misiemi?

S lidovými misiemi jsem se setkal prostřednictvím kněží z Fatymu, kteří mě zvali na žehnání domů v předešlých letech. Někteří farníci byli velmi vstřícní, pro mnohé to znamenalo oživení víry, přijetí svátostí.

3. Co Vás přimělo pozvat do farnosti misionáře?

Pokání, změna smýšlení je hlavní a trvalou výzvou evangelia. Ecclesia semper reformanda - církev má být stále obnovována. To se děje právě skrze individuální otevřenost člověka vůči Bohu, který k němu mluví skrze svědomí, Boží zjevení obsažené v Písmu, skrze životní události a třeba i skrze misionáře.

4. Mohl byste představit výstavu Betlémů, která u Vás probíhá?

Vlasta Ledvinová z Novosedel za pomoci Karla Krejčího a dalších pomocníků uspořádala poslední Vánoce již 18. tradiční výstavu betlémů v boční kapli kostela. Navázala tak na tradici P. Jaroslava Svobody, bývalého faráře. Výstavu připravuje už na začátek adventní doby, každý rok ji obměňuje a doplňuje o nové kousky, které dostává darem nebo sama pořizuje. Výstavu pak navštíví řada dětí i dospělých, domácích i přespolních, kteří si odnášejí nejen krásný zážitek z betlémů, ale i ze setkání se stále živým vánočním poselstvím.

S přáním Božího pokoje P. Jiří Komárek

Lidové misie v Drnholci začínají od 3.3. - 9.3. prosím pamatujte na ně ve svých modlitbách. Pro mnohé je to velká příležitost znovu objevit víru, po letech přijmout svátosti či zcela změnit život.


Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 27. 02. 2013 | 10652 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 411717
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace