Lidové misie

Lidové misie: Křoví, Kuřimská Nová Ves: Závěrečné mše svaté se stavěním misijního kříže

V sobotu 10. března se kostely v Křoví a v Kuřimské Nové Vsi naplnily zbožným lidem, v němž se počet věřících ukázal ve své kráse. Přišli, aby se zúčastnili i slavnostního stavění misijního kříže.Po mši svaté v Křoví se konalo procesí s nesením misijního kříže ke hřbitovu. Tam ho hasiči čestně upevnili na zeď před hřbitovní bránou. Misionář P. Marek Dunda ho posvětil a poté do něho lidé přiložením ruky symbolicky vkládali jména svých bližních, kterým se rozhodli od teď vyprošovat každý den milost obrácení, a také do něj vložili i své misijní rozhodnutí. Misijní kříž má být trvalou připomínkou misií, která nás upamatovává na naše odhodlání pokračovat v misijním duchu i po odchodu misionářů – ve svém životě, svým příkladem a modlitbou. Na závěr předali kněží misionáři panu faráři Petru Papouškovi zpět klíče od svatostánku a všichni zazpívali státní hymnu České republiky.

Po mši svaté v Kuřimské Nové Vsi vyšlo shromáždění věřících před kostel, kde byl čerstvě postavený misijní kříž posvěcen opět P. Markem Dundou. Když do něj věřící lid dotykem vložil svá misijní odhodlání a jména svých bližních, za které se chtějí každý den modlit, dostali slovo starostové Kuřimského Jestřabí - Ing. David Lacina - a Kuřimské Nové Vsi – Petr Tomek. Pak vrátili misijní kněží farnost panu faráři Petru Papouškovi. I zde na závěr zazněla státní hymna České republiky.

Otec Petr Papoušek zmínil jeden viditelný plod misií: byly velmi navštěvované mše svaté pro děti (v Katově se počet dětí přibližoval číslu 30, v Kuřimském Jestřabí číslu 15). Proto se rozhodl se svými farníky na tuto odezvu u dětí navázat konáním častější mše svaté pro děti ze všech misijních farností v kostele v Křoví.


Sdílet

| Autor: Karel Žák | Vydáno dne 14. 03. 2018 | 783 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 404701
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace