Lidové misie

Lidové misie - Brno Obřany a Maloměřice (úterý 21.9.2010)

Úterý 21.9. 2010 je třetím dnem, kdy ve farnosti Brno Obřany a Maloměřice probíhají lidové misie, které vede Farní tým z Vranova nad Dyjí. Pojďte se spolu s námi ohlédnout za dnešním dnem.
Dnešní den, stejně jako ten včerejší, začal modlitbou růžence a mší svatou. Dnes měli na mši svaté „převahu“ farníci, kterých bylo více než misionářů. Při mši svaté nastínil jáhen Ladislav Kinc téma dnešního dne, jimž bylo: “Mravní život“. Velmi krátce, ale výstižně nám zopakoval tolik známou modlitbu, kterou je „Desatero Božích přikázání“. Desatero, jako zákon svobody nám představil ve dvou méně známých podobách. Jednou z nich bylo desatero zpracované podle otce Ladislava Simajchla, které mě velmi oslovilo, neboť nese název “Deset velkých svobod člověka“(plné znění tohoto desatera lze najít v brožurce, kterou vydal FATYM a jež nese název: „Desatero“).

Po mši svaté pak byla opět misijní promluva, v níž bylo více mluveno o „Desateru“. Z myšlenek, které mě v této promluvě zaujaly nabízím tyto: Kromě toho, že máme „desatero“, dal nám Bůh do nitra ještě „svědomí“- Boží hlas, který nás vede. Nikdy není dovoleno konat zlo, aby z toho vzešlo dobro. Nikdy nemůže dobrý účel posvětit zlé prostředky. Nedělej nic, co by vedlo k pohoršení.
Desatero- „pouto lásky“, které nás sice spoutává, ale na druhou stranu nám to umožňuje dojít do zaslíbené země. Desatero nám nedává otrokář, ale náš milující Otec. Cenu svobody nejlépe pozná ten, kdo o ni přijde.

Po snídani jsem potom opět vyšli do ulic, abychom se mohli setkat s místními lidmi a znovu jim nabídnout možnost zúčastnit se lidových misií osobně. Otec Marek, spolu s jáhnem Petrem byly taky udělovat v jedné domácnosti dvěma starým lidem „svátost manželství“. Je to velká Boží věc a jsme spolu s dalšími za tuto událost Bohu velmi vděčni.
V poledne nám dovezla výborný oběd jedna místní farnice. Také jí patří dík. Ve 14:00 hodin pak byla další promluva, jejíž téma bylo: “Peklo a řád pokání“. Promluvu pro nás měl připravenou otec Marek Dunda, který nám velmi zajímavě povídal jednak o pekle a o jeho existenci, ale také nám vysvětlil praxi odpustků. Stejně jako včera byla po promluvě možnost adorace před vystavenou Nejsvětěší svátostí. Po celou dobu misií je v kostele před obětním stolem položen misijní kříž, ke kterému je možné přijít a svěřit zde Pánu všechno to, co je v našem životě těžké, bolavé.

Odpoledne pak měla Janča připravené pro děti opět hry na farním dvoře. Očekávali jsme větší účast děti,ale bohužel i dnešní den přišly jen dvě. Odpoledne také navštívili misionáři DDS - Domov důstojného stáří. Otec Nik zde uděloval svátosti a pak odsloužil mši svatou. V podnavečer pak byla mše svatá pro děti a potom i pro mládež, kterou měl otec Nik a otec Milan.Večer byla v kostele mše svatá pro farníky a po ni následovala promluva pro muže.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 22. 09. 2010 | 6174 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (1339 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (955 hl.)
 
Je to bláznovství (953 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (993 hl.)
 
Dost se o to zajímám (1353 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (990 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (867 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7450
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace