Adoptivní farnost

Kostel sv. Petra a Pavla v Jeníkově a jeho areál

Kostel sv. Petra a Pavla v Jeníkově má bohatou a zajímavou historii.





Existence kostela sv. Petra a Pavla v Jeníkově, který po většinu času býval tzv. inkorporovanou farností nedalekého cisterciáckého kláštera v Oseku, je doložena již od roku 1352. V souvislosti s šířením utrakvismu v období po husitských válkách bylo brevem papeže Sixta IV. z 10. června 1482 přeneseno sídlo farní správy z Jeníkova do nedalekého Hrobu, údajně do doby, než se katolictví v obci opět upevní. Propojení obou katolických farností však dle dochovaných kostelních účtů trvalo hluboko do 17. století (tehdy již sídlo fary však bylo v Jeníkově).
Roku 1551 byl údajně zbudován nový farní kostel, o němž však není nic podrobnějšího známo a který vyhořel roku 1756. Jeho pozůstatkem je volně stojící dnešní kaple sv. Anny v parčíku na místě bývalého hřbitova pod dnešním kostelem, která je v podstatě polygonálním kněžištěm - presbyteriem bývalého kostela se zaklenutím pozdně gotickou síťovou klenbou. Dnešní vstup do této kaple tvoří druhotně osazený, snad původní vstupní renesanční portál z jemnozrnného pískovce s delikátně tesanou, byť značně poškozenou reliéfní výzdobou. V podobném stylu je řešeno ostění bývalého renesančního sanktuaria v interiéru po severní straně s reliéfním motivem muzicírijících andělíčků.

V letech 1648 - 50 působil jako duchovní správce v Jeníkově budoucí významný osecký opat Vavřinec Scipio, který pozdvihl skomírající osecký klášter z letitého úpadku. Návrat intenzivně prožívané katolické víry v Jeníkově potvrzují vedle oprav kostela pravidelné oslavy svátku Božího Těla od r. 1642 i procesí z Hrobu do Jeníkova o Křížových dnech od r. 1656.

Tento starý jeníkovský kostel se však také stal svědkem zrodu barokního poutního místa a mariánského kultu, který se vztahoval k dnes již zmizelé plastice Bolestné Panny Marie, jejíž původ můžeme vysledovat dle dochovalé knihy zázračných vyslyšení až k roku 1673. Tohoto roku, 25. března, byla socha zhotovená oseckým sochařem Martinem Wildtemzakoupena a převzata Bedřichem Františkem Haarem, školním sluhou v Jeníkově. Když dotyčný nasedal na rozjíždějící se povoz se zmíněnou soškou, sklouzla mu noha a dostala se mezi loukotě kola, takže snadno mohlo dojít k jejímu zlomení či přejetí. V nejvyšší nouzi nešťastník zavolal: Ježíši, Bolestná Matko Boží Maria, přijďte mi na pomoc a smilujte se nade mnou. . A hle, v ten okamžik dobytek ve spřežení se zastavil a couvl zpět, dokud dotyčný svou nohu z kola nevypletl a dokud mu kočí z povzdálí nepřispěchal na pomoc. Následkem této události zachráněný tuto sochu věnoval jeníkovskému kostelu, kde ji zbožně uctíval.
Po jeho smrti tehdejší jeníkovský duchovní, duchcovský rodák a horlivý podporovatel mariánské úcty, cisterciák Bedřich Mibes (k roku 1685 je zmíněno jeho zázračné zachránění na přímluvu P. M. Kájovské, r. 1697 dal již jako duchovní správce v Mariánských Radčicích podnět k vytvoření zbožného Bratrstva Bolestné Matky Boží s černým škapulířem), umístil sochu pod krucifix v jeníkovském kostele, kde se jí dostávalo narůstající úcty od zbožných obyvatel okolí.
Od roku 1701 až do druhého desetiletí 18. stol. se objevují první, zatím nepříliš četná svědectví o zázračných uzdraveních (většinou šlo o bolesti končetin, otoky, bolesti zubů), která podaly ženy z Jeníkova a několika obcí v bezprostředním okolí. Postupně se zvětšoval počet i územní rádius původu svědků. Vyslyšení zpravidla vykonali pouť do Jeníkova (v některých případech, kdy charakter onemocnění toto neumožňoval, se nechali zastoupit jinými rodinnými příslušníky či přáteli), kde po obětování mše svaté a často i odevzdání obětního daru (voskové či stříbrné obětiny, svíce, květinové dary) bylo dosaženo zpravidla náhlého zlepšení zdravotního stavu, respektive naplnění požadované prosby jiného charakteru (jen ojedinělé nespecifikované případy), na jehož základě učinili oznámení o zázračném vyslyšení.

Počet zázračných uzdravení a vyslyšení prudce vzrostl od roku 1720 a kulminoval kroku 1722, kdy bylo nahlášeno 143 uzdravení, přičemž mezi evidovanými byli vyslyšení až z významného poutního místa Bohosudov a dokonce i přes 40 km vzdálené Škrle (inkorporovaná farnost a letní rezidence cisterciáckého kláštera v Oseku). Toho roku se svorně uchýlili pod ochranu P. Marie jeníkovské obyvatelé Verneřic u Jeníkova, kde horká nemoc zahubila na 11 jejich sousedů. Přibývat začali také vyslyšení z obcí na hřebenech Krušných Hor (Fláje, Moldava - zde dříve působili osečtí cisterciáci v duchovní správě do r. 1670, Nové Město aj.). Svědectví z roku 1723, že jeníkovská P. Maria Bolestná pomohla po delší době smrtelně nemocnému dítěti z Libkovic poté, co pouť matky s dítětem na významná poutní místa v Bohosudově a Mariánských Radčicích byla neúspěšná (i z těchto míst jsou v následujících letech hlášena vyslyšení) vyvolává dojem jisté konkurence vůči věhlasným okolním poutním místům.

Do Jeníkova poutníky někdy zavedl návodný sen - tak např. roku 1724 jistá Anna Kateřina z Břežánek dostala horečku, léky jí nepomáhaly a tak již myslela, že umře. Tu jedné noci spatřila P. Marii s děťátkem na ruce, která jí pravila, aby šla do Jeníkova poručit se pod její ochranu s obětním darem a že se vyzdraví. Když dotyčná přes den na pokyn rezignovala, zjevila sejí P. Maria jako Matka Bolestná následující noci a pravila, aby vstala a šla do Jeníkova, aby se uzdravila, že jí cestu ukáže a že půjde před ní. Žena sice nevěděla, kde je Jeníkov, ale následujícího dne se skutečně na cestu vydala, do Jeníkova šťastně došla a následovně byla uzdravena.

K roku 1725 byl na přímluvu P. Marie Bolestné z Jeníkova uzdraven i kamenický tovaryš zdržující se v Uhrách, který o tom podal zprávu svému bratru do Hudcova. Frekvence zázračných uzdravení po kulminaci roku 1722 kolísala ve dvacátých a třicátých letech v rozpětí mezi 15 -56 (rok 1727) ročně. Téměř výhradně se jednalo o horečky, neduhy očí, bolesti a neduhy kloubů a končetin, zubů, břicha, revmatismus a dětské nemoci. Vážná onemocnění (růže, neštovice) a úrazy byly v menšině - tak roku 1730 byl uzdraven jistý Jan Bedřich Mattheus z Jenišova Újezda, poté, co na něj padl plný vůz sudů. Poměrně vzácný byl výskyt díkůvzdání za šťastný porod dítěte po komplikovaném těhotenství.
Ve dvou případech je zmíněn akt obcházení oltáře s uctívanou sochou, který měl za následek zlepšení stavu, nebo byl přímým důsledkem náhlého uzdravení (např. roku 1735 jistý Jan Jiří Preiss z Hostomic přivezl na vozíku svého chromého syna Matěje se zkřivenýma nohama a položil jej k oltáři, načež syn se postavil na obě nohy, obešel oltář a byl zcela zdravý). Tato skutečnost svědčí o tom, že uctívané soše byl vyhrazen zvláštní oltář, který bylo možno obcházet, podobně, jako u oficiálně uctívaných zázračných mariánských soch.

Jestliže tedy roku 1717 píše Augustin Sartorius ve svém překladu Gumppenbergova Mariánského atlasu v souvislosti s úctou k P. Marii Bolestné z Mariánských Radčic o téměř „mariánském šílení“, kdy okolní obyvatelé hledali u radčické Thaumaturgy pomoc snad v jakékoliv potřebě, pak zřejmě totéž platí o fenoménu jeníkovské Panny Marie Bolestné. Naprostá většina vyslyšených pocházela z obcí nacházejících se v okolí Jeníkova - tento územní rádius lze přibližně vymezit pomyslnou elipsou vedoucí po linii od Cínovce při saské hranici na Bohosudov, Žalany, Bílinu, Mariánské Radčice, Horní Jiřetín a přes Fláje v Krušných Horách opět na hranici. Jednotlivé další případy vyslyšení však dosvědčují, že kult P. Marie Jeníkovské měl dosah i na Žatecko a Chomutovsko prostřednictvím tamějších inkorporovaných farností oseckého kláštera a na severovýchodní straně zasahoval na Ústecko, sporadicky i Děčínsko a Šluknovsko.

Od čtyřicátých let se však počet zázračných uzdravení rychle ztenčuje na pouhých několik do roka, roku 1757 dokonce žádné zázračné uzdravení nahlášeno nebylo. Svůj vliv na tento proces nepochybně měly vpády pruských vojsk, která přechodně obsazovala osecký klášter již v průběhu obou slezských válek v letech 1741 - 42 a 1744 a opakovaně též v období sedmileté války 1756 - 59 za současného vymáhání výkupného při souběžném plenění širokého okolí, které se tak stalo pro poutníky málo bezpečným, jakož i požár původního kostela za nezjištěných okolností roku 1756. O věhlasu Jeníkova však svědčí uzdravení až v Drážďanech usazeného malíře Norberta Richtera roku 1760. Poslední případ zázračného vyslyšení je uveden k roku 1762, kdy zápisy knihy zázraků (dosahující souhrnného počtu 764 vyslyšených osob nepočítaje v to několik díkůvzdání bez udání důvodu) končí. Končí paradoxně v době, kdy byl v Jeníkově dokončen oseckým opatem Kajetánem Březinou z Birkenfeldu po víceletém úsilí nový rozlehlý kostel s farou dle projektu stavitele Jakuba Schwarze z Ústí nad Labem (bývalého políra Oktaviána Broggia), který dodnes shlíží z nízkého návrší nad obcí na okolní rovinatou podkrušnohorskou pánev. Jeho architektonické řešení vychází z rozměrově i koncepčně téměř shodných kostelních novostaveb, realizovaných krátce předtím v inkorporovaných farnostech oseckého kláštera ve Vtelně a zejména na Starém Oseku, s nimiž se shoduje mělkým rizalitem zdůrazněnou střední částí lodi, větší dynamičnost však naznačují konkávně projmuté boční osy průčelí s nikami obsahujícími sochy sv. Petra a Pavla a segmentově vystupující půdorys závěru. Interiér s minimem vnitřního vybavení naznačuje prostřednictvím malované iluzivní architektury hlavního oltáře a vzdutých plackových kleneb se štukovými zrcadly a medailony barokní iluzi rozpínání vnitřního prostoru, která se snaží smazat pomyslnou hranici mezi sférou pozemskou a nebeskou a navodit společně s působivými situováním celého kostela na návrší dojem většího prostoru, než jakým ve skutečnosti je.
Z dochovaných pramenů ke stavbě kostela a pozdějším úpravám vyplývá, že i v tomto kostele se nalézal v lodi boční oltář P. Marie Bolestné pod křížem - jednalo se o nástěnnou malovanou iluzivní oltářní architekturu, kterou společně s protějškovým oltářem sv. Václava a iluzivní architekturou hlavního oltáře namaloval malíř a historiograf umění Jan Quirin Jahn. Centrální část architektury oltáře sv. Václava byla doplněna dodnes zachovalým oltářním obrazem světce, výtvarné řešení centrální části protějškového oltáře není známo, je však pravděpodobné, že její součástí se mohla stát uctívaná soška P. Marie Bolestné přemístěná ze starého kostela pod malovaný nebo plastický krucifix. Nelze však vyloučit ani variantu, že zmíněná plastika zanikla či těžce utrpěla v důsledku požáru starého kostela a byla nahrazena na novém oltáři malířským zobrazením na plátně, což by náhlý epilog zdejšího mariánského kultu vysvětlovalo. Je však zřejmé, že ze strany cisterciáckého kláštera v Oseku, spravujícího významné poutní místo v Mariánských Radčicích, nebyl po polovině 18. století o rozvoj této oficiálně církevně neuznané úcty (dostupné archivní materiály neposkytují žádný doklad o jejím oficiálním církevním schválení), příliš zájem a byla jen mlčky tolerována. Hustota poutních míst v tomto kraji již dosáhla takové míry, že v některých případech činila vzdálenost mezi nimi jen několik kilometrů.
Na vybavení kostela se podíleli další umělci činní již dříve pro cisterciácké opatství v Oseku - roku 1760 na kůr kostela postavil loketský varhanář Josef Pleyer nové jednomanuálové varhany s pedálem a 7 rejstříky za 230 zl., bratr slavnějšího drážďanského dvorního malíře Antonína Kerna, Benedikt, namaloval za 210 zl. obraz hlavního oltáře představující Krista, předávajícího klíč sv. Petru s postavou sv. Pavla u nohou. Ozdoby k rámu obrazu zhotovil duchcovský sochař E. Khünel.
Věžní hodiny zhotovil Martin Fischer z Duchcova. Tabernákl před hlavním oltářem a dodnes zachovalou kazatelnu završenou plastikou Krista - Dobrého Pastýře zhotovil sochař František Rotter z Loun. Roku 1763 byl kostel vysvěcen za účasti sboru zpěváků z budoucího spolku sv. Cecilie, který krátce předtím založil zdejší duchovní P. Florian Burian (spolek fungoval až do druhé světové války).
Celý areál uzavřelo vybudování nové jeníkovské fary. Její návrh vyhotovil již v roce 1754 rovněž Jakub Schwarz, vybudována však byla v lehce pozměněné podobě (s jinou orientací vnitřního schodiště) až vletech 1770 - 71. Kostel byl původně opatřen vedle hlavního vchodu v průčelí ještě dvěma bočními vstupy a ke každému z nich byla později zřízena přístupová schodiště. Na návsi pod kostelem při dnešní autobusové zastávce již dříve byla postavena pískovcová socha Spasitele.
Roku 1859 provedl novou výmalbu interiéru kostela včetně architektury hlavního oltáře, dvou bočních oltářů (které se pro špatný stav musely nově namalovat) a restaurování obrazů malíř J.V. Hellich. V této souvislosti je zajímavá zmínka o existenci malby Nanebevzetí Panny Marie nad hlavním oltářem (která se nalézala patrně v dnes již zabíleném štukovém zrcadle na klenbě presbytáře). Další výraznou změnu interiéru přinesly úpravy v závěru 19. století, při nichž došlo k pořízení nových věžních hodin a náhradě stávajících malovaných oltářních architektur bočních oltářů dřevěnými novorenesančními, pořízení nového tabernáklu a nových varhan od firmy H. Schiffnera. Z této doby také zřejmě pocházejí silně poškozené drobné plastiky sv. Petra a Pavla po stranách vyvrcholení přístupového schodiště před hlavním průčelím. Ještě dříve, roku 1883 byl na protějškovém školním náměstí opodál fary postaven pískovcový kříž s reliéfem P. Marie Bolestné.
Během obou světových válek došlo k rekvizici zvonů z kostelní věže. Po druhé světové válce kostel v důsledku vzniklé situace postupně chátral a byla z něj odcizena také část vybavení včetně uctívaného mariánského vyobrazení, jež bylo stále předmětem lidového kultu.
Opraven byl až v období uvolněné politické atmosféry závěru šedesátých let, kdy došlo i k obsazení zdejší farnosti duchovním správcem. V důsledku válečných rekvizic a poválečných přesunů zachovaných zvonů však byla věž kostela obohacena o jednu cennou památku - z neznámé lokality pocházející pozdně gotický zvon ulitý Jiljím Kovářem roku 1496, který patří k nejstarším kampanologickým památkám v regionu. Zbylé dva zvony zavěšené ve věži pocházejí od chomutovské dílny Heroldů z dvacátých let 20. století.

Prostor mezi farou a kostelem obohatila v 70. letech 20. století kvalitní barokní pískovcová plastika sv. Jana Nepomuckého z r. 1733, přemístěná sem v důsledku zániku okolních obcí povrchovou těžbou hnědého uhlí.(ta jakoby symbolicky vyplnila mezeru vzniklou krátce předtím zničením plastiky sv. Jana Nepomuckého na hraničním mostě směrem k Oldřichovu). Areál kostela sv. Petra a Pavla s farou, kaplí sv. Anny a barokními plastikami v bezprostředním okolí uplatňující se jako výrazný krajinotvorný prvek z mnoha okolních pohledů patří k mimořádně působivým architektonickým seskupením, jakých v okolních obcích již mnoho nenajdeme. V posledních letech se donedávna téměř nevyužívaný kostel i zaniklou mariánskou poutní tradici snaží misijní formou zachránit a oživovat sdružení FATYM z Vranova nad Dyjí.O to více je v dnešní době, namáhavě hledající svou zanikající kulturní identitu, potřebné hodnoty tohoto areálu chránit a zachovat i pro budoucí pokolení.

S využitím dostupné literatury a archivních pramenů z fondů Státního oblastního archivu Litoměřice, Státního okresního archivu Teplice a Archivu Národního muzea sestavil V. Honys
























Sdílet

Související články:
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (19.03.2024)
Cyklopouť Přímětice - Jeníkov (18.03.2024)
XX. PĚŠÍ POUŤ Z PRAHY DO JENÍKOVA (22.02.2024)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (03.02.2024)
Zveme na jarní prázdniny s FATYMem do Jeníkova (22.01.2024)
Tříkrálová sbírka Zábrušany 2024 (12.01.2024)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (31.12.2023)
Vánoční mše svatá v Jeníkově (29.12.2023)
Video z pěší pouti z Prahy do Jeníkova (26.12.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.12.2023)
Jeníkovský kalendář 2024 (26.11.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.11.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.10.2023)
Žehnání nově opraveného kříže (07.10.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.09.2023)
Prosba o pomoc v adoptivní farnosti Jeníkov (16.09.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (08.08.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.07.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.06.2023)
Boží Tělo v Lahošti (04.06.2023)
Žehnání motorek v Jeníkově (02.06.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (21.05.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.04.2023)
Adorační den v Jeníkově (18.04.2023)
Vděčnost - Jeníkov, adoptivní farnost (06.04.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (25.03.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (19.02.2023)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (02.01.2023)
Jeníkovský kalendář 2023 (31.12.2022)
Vánoční mše svatá v Jeníkově (25.12.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.12.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.11.2022)
Svatý Leonard a Jeníkov (06.11.2022)
Velká výprava na faře v Jeníkově (02.11.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.10.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (22.09.2022)
Jeníkov - pomoc (18.09.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (27.08.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.07.2022)
Mše svaté v adoptivní farnosti Jeníkov v týdnu od 26.7. do 31.7. 2022 (22.07.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (19.06.2022)
Boží Tělo v Lahošti (16.06.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.05.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.04.2022)
Adorační den v Jeníkově (23.04.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.03.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (16.02.2022)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (09.01.2022)
Vánoční mše svatá v Jeníkově (29.12.2021)
Jeníkovský kalendář pro rok 2022 (29.12.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (19.12.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (16.11.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.10.2021)
Jeníkov - dřevo - brigáda (21.10.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (16.09.2021)
Pozvánka na moravskou automobilovou pouť do Jeníkova 2021 (15.09.2021)
Žehnání pamětního kříže v Oldřichově u Jeníkova (12.09.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (22.08.2021)
Přehled mší svatých ve farnosti Jeníkov - v době od 27.7.do 1.8.2021 (25.07.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (25.07.2021)
Prázdninový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2021 (09.07.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany - změna termínu (08.06.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (27.05.2021)
Velikonoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2021 (09.05.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (21.04.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.03.2021)
Poutní místa severních Čech - Filipov (08.03.2021)
Kaplička Staré Verneřice 28.02.2021 (08.03.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (22.02.2021)
Výklenková kaple Staré Verneřice v soutěži Památka roku 2020 (27.01.2021)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (10.01.2021)
Betlémské světlo na Štěrbině (01.01.2021)
Modlitba za naše adoptivní farnosti v Čechách (30.12.2020)
Vánoční mše svatá v Jeníkově (27.12.2020)
Jeníkovský kalendář pro rok 2021 (27.12.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (17.12.2020)
Hodiny v kostele v Křemýži znovu odbíjejí čas (15.12.2020)
Betlém v Jeníkově (05.12.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (25.11.2020)
Uvítací řeč pro otce biskupa Mons. Jana Baxanta v Jeníkově (17.10.2020)
Poděkování - Jeníkov (16.10.2020)
Brigáda Jeníkov (14.10.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (13.10.2020)
Teplický deník: Biskup požehnal obnovené kapličce (12.10.2020)
Možnost vstoupit do KPJ - klub přátel Jeníkova (30.09.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.09.2020)
Zasypaný kostel (13.09.2020)
Jeníkov -prosba o pomoc (24.08.2020)
Oprava kapličky u Jeníkova (20.08.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.08.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (25.07.2020)
Boží Tělo v Lahošti – jiný pohled…. (07.07.2020)
Ohlédnutí za XV. cyklopoutí z Přímětic do Jeníkova k Panně Marii Jeníkovské Matce Důvěry (21.06.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (16.06.2020)
Pěší pouť Praha – Jeníkov 2020, o tom, jaké bylo letošní putování (06.06.2020)
XV. Cyklopouť do Jeníkova (03.06.2020)
Mše svatá + Boží Tělo v Lahošti (01.06.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.05.2020)
Pěší pouť Praha - Jeníkov 2020 - AKTUALIZACE (09.05.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (21.04.2020)
Jak paníslečna zloděje potkala (20.03.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (02.03.2020)
Výsledky Tříkrálové sbírky ve farnosti Jeníkov (26.02.2020)
Moravská automobilová pouť do Jeníkova 2020 - aktualizováno! (26.02.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (11.02.2020)
Teplický deník: Veřejnost rozhodla. Nejvíce peněz půjde na záchranu výklenkové kaple (03.02.2020)
Záchrana kapličky u Jeníkova (20.01.2020)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (02.01.2020)
Jeníkovský kalendář 2020 (31.12.2019)
Vánoční mše svatá v Jeníkově (28.12.2019)
Betlémské světlo v Jeníkov (17.12.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (17.12.2019)
Teplický deník: Záchrana kaple (11.12.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.11.2019)
Mše svatá v Lahošti - kaple Panny Marie (08.11.2019)
Benefiční koncert pro Jeníkov (27.10.2019)
Sestra Božena Čermáková (24.10.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (09.10.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.09.2019)
Jeníkov - dřevo- brigáda (24.09.2019)
Chaloupka pro Jeníkovké holky ve Štítarech (22.09.2019)
Kdo daruje FATYMu auto? (06.09.2019)
Moravská automobilová pouť do Jeníkova 2019 -aktualizováno (02.09.2019)
Žehnání varhan otcem biskupem Janem Baxantem v Jeníkově (20.08.2019)
Teplický deník: Na opravy varhan chybí lidi (20.08.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (13.08.2019)
Prázdninový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2019 (05.08.2019)
Oprava varhan v Jeníkově je u konce (31.07.2019)
Mše svaté v adoptivní farnosti Jeníkov a Zabrušany v červenci 2019 (24.07.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (21.07.2019)
Tábor pro děti z Duchcova, Jeníkova a okolí B - úterý (18.07.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (28.06.2019)
Velikonoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2019 (25.06.2019)
Ohlédnutí za slavností Božího Těla v Lahošti (25.06.2019)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2018 (24.06.2019)
Mše svatá + Boží Tělo v Lahošti (24.06.2019)
Dokument o mosteckém kostele (10.06.2019)
Z Prahy do Jeníkova v roce 2019 (09.06.2019)
Článek o kapli sv. Anny v Jeníkově v časopise Naše rodina (24.05.2019)
Kaple sv. Anny v Jeníkově obsadila 2. místo (22.05.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.04.2019)
Mše svatá v Jeníkově - DĚKOVNÁ (19.04.2019)
Jeníkov - brigáda - dřevo (19.04.2019)
Teplický deník: Jeníkov ve Fontáně ukazuje svoji historii i současnost (10.04.2019)
Výstava s názvem Jeníkov, kam se rád vracím (10.04.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (25.03.2019)
Mše svatá v Lahošti (18.03.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (09.03.2019)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov, pozor změna času mše svaté (24.02.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.02.2019)
Vandalové udělali z kaple u Teplic ruinu, místní ji opravili (06.02.2019)
Jaké zásluhy měl náš bývalý pan vikář? (04.02.2019)
V Teplickém deníku psali o opravené kapli v Jeníkově (04.02.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.01.2019)
Teplický deník: Koledníci prošli Duchcovem, připojily se k nim i místní děti (11.01.2019)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (02.01.2019)
Modlitba za naše adoptivní farnosti v Čechách (30.12.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (15.12.2018)
Betlémské světlo pro farnost Jeníkov a Zabrušany (15.12.2018)
Jeníkovský kalendář pro rok 2019 (11.12.2018)
Dušičkový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2018 (10.12.2018)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov (24.11.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (06.11.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (25.10.2018)
Prosba - Jeníkov – komín - kotel (18.10.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.09.2018)
Zbořené kaple v okolí Jeníkova (28.08.2018)
Moravská automobilová pouť do Jeníkova 2018 (18.08.2018)
Mše svatá v Lahošti (16.08.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (09.08.2018)
Proběhla mše svatá ve Štěrbině (02.08.2018)
Mše svaté v adoptivní farnosti Jeníkov v červenci 2018 (23.07.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (22.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí: čtvrtek, pátek turnus A (12.07.2018)
Irča vstoupí do noviciátu (10.07.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.07.2018)
Začal tábor pro děti z Jeníkova a okolí (01.07.2018)
Boží Tělo v Lahošti (18.06.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.06.2018)
Mše svatá v Lahošti (26.05.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany - změna datumu (17.05.2018)
Mše svatá v Lahošti (29.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (29.04.2018)
Jeníkov - příležitost ke společné modlitbě (16.04.2018)
Prosba: pomozte vyhrát finanční podporu na opravu varhan v Jeníkově (14.04.2018)
Farnost Jeníkov (06.04.2018)
O soutěži Bible a my v Teplickém deníku (05.04.2018)
Adorační den v Jeníkově (05.04.2018)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov (24.03.2018)
Jeníkov- duchovní program (21.03.2018)
Velikonoční mše svatá v Křemýži (21.03.2018)
Jarní brigáda v Jeníkově (16.03.2018)
Teplický deník: V celostátní výtvarné soutěži bodovaly děti z Teplicka (10.03.2018)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2017 (19.02.2018)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2016 (31.01.2018)
Dušičkový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2017 (30.01.2018)
Velikonoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany (29.01.2018)
Prázdninový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2017 (29.01.2018)
Teplický deník: Tři králové projdou Duchcovem (04.01.2018)
Modlitba (04.01.2018)
Zpravodajství z farnosti Jeníkov za měsíc prosinec (31.12.2017)
Jeníkov aneb co nás čeká od 2.1. do 5.1. 2018 (30.12.2017)
Betlémské světlo v adoptivní farnosti Jeníkov (16.12.2017)
Zpravodajství z farnosti Jeníkov za měsíc listopad (30.11.2017)
Mše svatá v Lahošti (26.11.2017)
Pozvánka na faru do Jeníkova (23.11.2017)
Jeníkovský kalendář 2018 (15.11.2017)
Zpravodajství z farnosti Jeníkov za měsíc říjen (31.10.2017)
Výlet s dětmi z Jeníkova (30.10.2017)
Poděkování všem, kteří nám pomohli uskutečnit tábory pro děti z Jeníkova, Duchcova a okolí (18.10.2017)
Oprava varhan v Jeníkově (08.10.2017)
Jeníkov - nabídka, prosba (28.09.2017)
Moravská automobilová pouť do Jeníkova 2017 (15.09.2017)
Teplický deník: V kostele zasahovali hasiči. Jen cvičně. (10.09.2017)
Soluňáci v Jeníkově (06.08.2017)
Po deseti letech opět v Jeníkově aneb, jaká byla cyklopouť 2017 (07.07.2017)
Sezóna na Starém zámku v Jevišovicích (16.06.2017)
Zasypaný kostel v Radovesicích (28.05.2017)
Benefiční koncert -pozvánka (15.05.2017)
Adorační den - Jeníkov (21.04.2017)
Jeníkov - fara - AKTUALIZOVÁNO (19.04.2017)
Modlitba (27.01.2017)
Teplický deník: I díky vám darujeme na projekty 3,7 miliónu korun (25.01.2017)
Děkujeme dárcům! (22.01.2017)
Jak vypadal dříve kostel v Zábrušanech? (04.01.2017)
Jeníkov aneb co nás čeká od 3.1. do 6.1. 2017 (01.01.2017)
Vánoce v Jeníkově (30.12.2016)
Betlémské světlo ve farnosti Jeníkov a Zábrušany (18.12.2016)
Adventní setkání na faře v Jeníkově (17.12.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (17.12.2016)
Teplický deník: Startuje soutěž pro neziskovky, každoročně přinese miliony korun (12.12.2016)
Jeníkovský kalendář 2017 (12.12.2016)
Prosba: pomozte vysoutěžit pomoc pro záchranu varhan kostela sv. Petra a Pavla v Jeníkově (06.12.2016)
Záchrana varhan v Jeníkově - ČSOB pomáhá regionům (03.12.2016)
ČSOB pomáhá regionům: Záchrana varhan kostela sv. Petra a Pavla ve finále (28.11.2016)
Rozsvícení vánočního stromu v Lahošti (19.11.2016)
Jak pokračuje oprava varhan z kostela sv. Petra a Pavla v Jeníkově? (31.10.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (27.10.2016)
Podzimní pobyt na faře v Jeníkově (18.10.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (08.10.2016)
Teplický deník: V Jeníkově opravují varhany (12.09.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (10.09.2016)
Pěší pouť na Velehrad očima poutnice z Jeníkova (06.09.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (13.08.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (25.06.2016)
Boží Tělo v Jeníkově (24.06.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (09.06.2016)
Pěší pouť k Panně Marii - Matce Důvěry (29.05.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (08.05.2016)
Adorační den v Jeníkově (18.04.2016)
XII. pěší pouť k Panně Marii, Matce Důvěry v Jeníkově (27.03.2016)
Farnost Jeníkov a Zabrušany v roce 2015; srpen - prosinec (16.01.2016)
Farnost Jeníkov a Zabrušany v roce 2015; leden - červenec (16.01.2016)
Filmové večery na faře v Jeníkově (05.01.2016)
Bohoslužba slova + adorace + zastavení u betléma (05.01.2016)
Modlitba (29.12.2015)
Vánoční mše svatá v Jeníkově (27.12.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (17.12.2015)
Betlémské světlo v Jeníkově (16.12.2015)
Prosba (07.12.2015)
Prosba o pomoc (28.11.2015)
Hudební odpoledne k oslavě svátku sv. Cecilie (25.11.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (14.11.2015)
Misijní neděle (20.10.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (08.10.2015)
Poděkování všem, kteří nám pomohli uskutečnit tábory pro děti z Jeníkova a okolí (05.10.2015)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí vranovský turnus - pátek - poslední den (15.08.2015)
Mše svatá na poděkování za přijatá dobrodiní na jeníkovských táborech a za dobrodince (30.07.2015)
Tábor pro děti z Jeníkova - pondělí, úterý (09.07.2015)
Přípravy na jeníkovské tábory vrcholí - prosíme pomozte nám je zrealizovat (06.07.2015)
Začal jeníkovský tábor (04.07.2015)
Poutní mše svatá ke sv. Petru a Pavlovi v Jeníkově a táborák (25.06.2015)
Mše svatá v Jeníkově v rámci kněžské rekolekce (06.06.2015)
O pěší pouti z Prahy do Jeníkova v Teplickém deníku (18.04.2015)
Jarní prázdniny v Jeníkově (26.02.2015)
Byl ukraden meč a poškozena socha sv. Pavla v Jeníkově (14.02.2015)
O betlémech v Jeníkově také v Teplickém deníku (04.01.2015)
Koncert k 290.výročí narození J.L.Oehlschlägela (22.11.2014)
Týden v Jeníkově završený mší svatou v Zábrušanech (03.11.2014)
Koncert skupiny Nezmaři v kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (16.10.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov - POZOR ZMĚNA (25.09.2014)
Mariánská obožnost se soluňáky ve Štěrbině (05.08.2014)
Tajemství dvou bust (17.06.2014)
Článek v Teplickém deníku o Noci kostelů 2014 v Jeníkově (07.06.2014)
IX. cyklopouť z Přímětic do Jeníkova (23.04.2014)
Besídka pro seniory a následné setkání tříkralových koledníku. (19.02.2014)
Moje volné dopoledne při soutěži Bible a my. (18.02.2014)
Mše svatá v Lahošti a setkání nad Písmem svatým na faře v Jeníkově (17.02.2014)
Mše svatá v Lahošti (10.02.2014)
Mše svatá a čtení z Písma svatého ve farnosti Jeníkov (15.01.2014)
Paní Salačová se vrátila z nemocnice (13.01.2014)
Svatba marianky Moniky z Duchcova - gratulace přijímá na
tel.čísle:720 599 054
(13.01.2014)
Mše svatá v Lahošti (12.01.2014)
Navštívili jsme paní Salačovou v nemocnici (06.01.2014)
Prosba o modlitbu za dobrou paní Salačovou (04.01.2014)
Tříkralová sbírka Zábrušany a Želenky (04.01.2014)
Tříkralová sbírka Zábrušany a přilehlé obce. (04.01.2014)
Teplická základní škola se zapsala do české knihy rekordů (03.01.2014)
Mše svatá a setkání na Písmem svatým ve farnosti Jeníkov -POZOR CHYBA V ČLÁNKU (29.12.2013)
Mše svatá a čtení z Písma svatého ve farnosti Jeníkov (24.11.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- Lidečko a Velké Karlovice (07.11.2013)
Mše svatá v Lahošti (03.11.2013)
Dušičková mše svatá a procesí ve farnosti Jeníkov (03.11.2013)
Článek o opravených sochách v Jeníkově v týdeníku 5 plus 2 (23.10.2013)
Webovky pro záchranu církevních památek (12.10.2013)
Týdeník 5 plus 2: Sochy v Jeníkově se dočkaly obnovy (12.10.2013)
Teplický deník: V Jeníkově vzpomínali na prázdniny (11.10.2013)
Prosba o hmotnou pomoc - aktualizováno (01.10.2013)
Po táborové setkání v jeníkovské farnosti (01.10.2013)
Moravská autobusová pouť se svatými křty - zveme vás (22.09.2013)
Čtení z Písma svatého ve farnosti Jeníkov (04.09.2013)
Mše svaté ve farnosti Jeníkov (26.08.2013)
Jeníkovský tábor v Olbramkostele 2013 (10.07.2013)
Jeníkovský tábor ve Vranově n. Dyjí 2013 (10.07.2013)
O pěší pouti z Prahy do Jeníkova v Teplickém deníku (01.07.2013)
Pouť ke sv. Petrovi a Pavlovi v Jeníkově (29.06.2013)
Kterak jsme jeli na zábavné odpoledne na Moravu - Vraťšou (11.06.2013)
Ohlédnutí za Noci kostelů v Jeníkově (11.06.2013)
Restaurování soch na faře v Jeníkově (01.06.2013)
Boží Tělo ve farnosti Jeníkov (01.06.2013)
IX. Pěší pouť Praha _ Jeníkov (22.05.2013)
Program Noci kostelů v Jeníkově (20.05.2013)
Starosta Jeníkova převzal záštitu nad Nocí kostelů 2013 v Jeníkově (20.05.2013)
Mše svatá a příprava na svátosti ve farnosti Jeníkov (26.04.2013)
O farnosti Jeníkov na rádiu Proglas (05.04.2013)
Slavnost sv. Josefa ve farnosti Jeníkov (18.03.2013)
Mše svatá v Lahošti a příprava na svátosti ve farnosti Jeníkov (10.03.2013)
O dění na Jeníkovsku v Teplickém deníku (18.02.2013)
Jak jsme chodili na tři krále v Jeníkově (24.01.2013)
Mše svaté ve farnosti Jeníkov (11.01.2013)
Prosba o modlitbu za jednoho tatínka (09.01.2013)
NÁVŠTĚVA ADOPTIVNÍ FARNOSTI JENÍKOV (19.12.2012)
Adventní koncert: Duchcovský pěvecký sbor v kostele sv. Petra a Pavla Jeníkov a dětské divadlo (15.12.2012)
Co se chystá v teplickém vikariátě? (11.12.2012)
Příprava na svátosti, mše svatá a koncert ve farnosti Jeníkov (08.12.2012)
Rozsvícení vánočního stromu a mše svatá v Lahošti (29.11.2012)
Výroba adventních věnců a svatý Mikuláš v Jeníkově (29.11.2012)
Slavnost Ježíše Krista Krále s dětmi v Jeníkově (27.11.2012)
Dětský karneval v Oldřichově (23.11.2012)
Zveme na mši svatou a dušičkovou pobožnost ve farnosti Jeníkov (01.11.2012)
Článek o tesařích v kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (01.11.2012)
Pozvánka na mši svatou do Lahoště (17.10.2012)
Teplický deník psal o nových sochách v Jeníkově (07.10.2012)
Mše svatá v Lahošti (01.10.2012)
Autobusem z Moravy do Čech (21.09.2012)
Sochy ze stromů v parku v Jeníkově (18.09.2012)
Jak jsme s dětmi v Jeníkově trávili poslední prázdninový týden (11.09.2012)
Zveme na mši svatou do Lahoště (28.08.2012)
Jeníkov - pomoc na faře (20.08.2012)
Jeníkov - týden pro všechny, aneb jak se žije na faře v Jeníkově (23.07.2012)
Šestý a sedmý den Jeníkovských dětí ve Vranově n. D. 2012 (13.07.2012)
Čtvrtý a pátý den Jeníkovských dětí ve Vranově n. D. 2012 (12.07.2012)
Třetí den Jeníkovských dětí ve Vranově n. D. 2012 (10.07.2012)
Tábor Jeníkovských dětí ve Vranově n. D. 2012 (08.07.2012)
Článek v týdeníku 5+2 (04.07.2012)
Boží Tělo v jeníkovské farnosti (03.07.2012)
Dokument o adoptivní farnosti Jeníkov (02.07.2012)
Adoptivní farnost Jeníkov - televizní dokument (30.06.2012)
Prosba o pomoc - aktuální, naléhavá (30.06.2012)
Jak jsme prožili Noc kostelů v Jeníkově (29.06.2012)
Boží Tělo ve farnosti Jeníkov (21.06.2012)
Tábor ve Vranově nad Dyjí pro jeníkovské děti (20.06.2012)
Brigády v Jeníkově - co se nám s Boží pomocí podařilo (17.06.2012)
Petropavelská pouť v Jeníkově 2012 (15.06.2012)
Jeníkov - přidá se někdo??? (13.06.2012)
Rekolekce v Jeníkově (24.05.2012)
Jeníkov - historické foto (17.05.2012)
Biřmování v Jeníkově - další foto (12.05.2012)
Jeníkov - brigáda (10.05.2012)
Sláva v Jeníkově - fotky (08.05.2012)
Přípravy na den "D" v Jeníkově (04.05.2012)
Noc kostelů 2012 v kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (03.05.2012)
Zveme na mše svaté ve farnosti Jeníkov (21.04.2012)
Slavnostní den 5. 5. 2012 (18.04.2012)
Opomíjené památky přispěly na obnovu mariánského křížku v Jeníkově (23.03.2012)
Příprava na Biřmování a jiné svátosti ve farnosti Jeníkov- 6. a 9. přikázání (08.03.2012)
Radostné události ve farnosti Jeníkov (08.03.2012)
V Jeníkově proběhla další příprava na Biřmování a jiné svátosti (27.02.2012)
Andílkové odpoledne (09.02.2012)
Výsledky tříkrálové sbírky ve farnosti Jeníkov (03.02.2012)
Rozhovor o naší adoptované farnosti (30.01.2012)
Příprava na Biřmování a malá oslava narozenin o. Marka (20.01.2012)
Hravé odpoledne v Jeníkově (17.01.2012)
Tříkrálová sbírka ve farnosti Jeníkov (12.01.2012)
Kostel sv. Petra a Pavla v Jeníkově má novou další část střechy (04.01.2012)
Betlémské světlo v Jeníkově, aneb jak jsem objevovala Jeníkov (23.12.2011)
Adventní benefiční koncert „Naděje pro Jeníkov“ (21.12.2011)
Adventní benefiční koncert (17.12.2011)
Přehled bohoslužeb ve farnosti Jeníkov (10.12.2011)
Adventní koncert v Jeníkově (10.12.2011)
Odhalení Mikuláše (09.12.2011)
Příprava na Biřmování a jiné svátosti ve farnosti Jeníkov (06.12.2011)
Mikulášova návštěva v Jeníkově (05.12.2011)
Vyrábění adventních věnců na faře v Jeníkově (30.11.2011)
Rozsvícení vánočního stromu v Lahošti (24.11.2011)
Přehled bohoslužeb ve farnosti Jeníkov (24.11.2011)
Kalendář 2012- podpora adoptované farnosti Jeníkov (09.11.2011)
Jeníkov –ohlédnutí za brigádou s názvem „před zimou je ještě…“ (06.11.2011)
Jeníkov – návštěva ze zahraničí (04.11.2011)
Zpravodajství z Jeníkova (29.10.2011)
Výlet na Moravu (27.10.2011)
Příprava na biřmování a jiné svátosti (24.10.2011)
Fara Jeníkov – před zimou je ještě… (20.10.2011)
Proběhl dětský karneval v jeníkovské farnosti (13.10.2011)
Přehled bohoslužeb ve farnosti Jeníkov (26.09.2011)
Dětský karneval v Oldřichově (26.09.2011)
Další setkání biřmovanců na faře v Jeníkově (26.09.2011)
Kaple sv. Anny v Jeníkově opravena (17.09.2011)
Zvon v Jeníkově zapsán jako kulturní památka (15.09.2011)
Jeníkov - brigáda, najde se někdo na pomoc??? (13.09.2011)
Jeníkov, aneb jak… 1. díl (09.09.2011)
Příprava na svátost Biřmování a jiné svátosti (15.08.2011)
Jeníkov - nabídka k pomoci (15.08.2011)
Jeníkov - prázdninový pobyt soluňáků (14.08.2011)
Ora et labora v severních Čechách (08.08.2011)
Pouť ke svaté Anně a žehnání vitráží v Jeníkově (04.08.2011)
Jeníkov - brigáda (28.07.2011)
Červnová tradiční vikariátní schůze kněží v Jeníkově (23.07.2011)
Ola ze severu Čech (21.07.2011)
Moravská pouť do Jeníkova u Duchcova (21.07.2011)
Setkání dětí v Litoměřicích (20.07.2011)
Jeníkov - prosba (16.07.2011)
JENÍKOV - aneb nejen pracovní dovolená... (11.07.2011)
JENÍKOV – PETROPAVLOVSKÁ POUŤ + FARNÍ DEN - jaké to bylo? (08.07.2011)
JENÍKOV – PETROPAVLOVSKÁ POUŤ + FARNÍ DEN (27.06.2011)
Jeníkov - kaple svaté Anny (23.06.2011)
Jeníkov - fara (11.06.2011)
Kaple svaté Anny v Jeníkově (10.06.2011)
Příprava na Biřmování a jiné svátosti (06.06.2011)
Noc kostelů v Jeníkově (23.05.2011)
Přehled bohoslužeb ve farnosti Jeníkov (15.05.2011)
Příprava na Biřmování a jiné svátosti (05.05.2011)
Jak proběhl adorační den v Jeníkově? (04.05.2011)
Diecézní setkání s otcem biskupem Janem Baxantem v Litoměřicích (27.04.2011)
Velikonoční pondělí strávené v Jeníkově. (25.04.2011)
Adorační den v Jeníkově (25.04.2011)
Zakupte si okno pro kapli sv. Anny v Jeníkově (16.04.2011)
Další setkání biřmovanců na faře v Jeníkově (13.04.2011)
Jeníkov - pracovní pobyt (12.04.2011)
Zveme na přípravu na svátost Biřmování a jiné svátosti (10.04.2011)
O zvonu v Jeníkově psali v Teplickém deníku (06.04.2011)
Jak jsem strávil dny v Jeníkově a na Moravě (04.04.2011)
Přehled bohoslužeb v kapli P. Marie Nanebevzaté v Lahošti a v kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (30.03.2011)
Stokilový ciferník je opět v Jeníkově (24.03.2011)
Jarní prázdniny v Jeníkově (19.03.2011)
Jeníkov - pozvánka na faru (18.03.2011)
Mše svatá v Lahošti a příprava na sv. Biřmování a jiné Svátosti (11.03.2011)
Jarní prázdniny v Jeníkově (11.03.2011)
Srdečně zveme na mše svaté do Lahoště a další přípavu na sv.Biřmování a jiné svátosti (07.02.2011)
O Tříkrálové sbírce psali v Teplickém deníku (17.01.2011)
Mše svatá v Lahošti a další příprava na sv. Biřmování a jiné svátosti (13.01.2011)
Jak jsme prožili silvestr na faře v Jeníkově (12.01.2011)
Tříkrálová sbírka v Duchcově 8.1. 2011 (06.01.2011)
Silvestr na faře v Jeníkově (30.12.2010)
Přehled Bohoslužeb slova v Lahošti a v Jeníkově (27.12.2010)
Ze slůvka pro děti v Lahošti 21.12.2010 (23.12.2010)
V Jeníkově proběhla 4. příprava na sv. Biřmování a jiné svátosti (23.12.2010)
Další příprava na sv. Biřmování a jiné svátosti (15.12.2010)
Předvánoční koncert v Jeníkově (15.12.2010)
Kalendář 2011 (13.12.2010)
V Jeníkově proběhla už třetí příprava na sv. Biřmování a jiné svátosti (01.12.2010)
Žehnání adventních věnců a rozsvícení vánočního stromu v Lahošti (26.11.2010)
Zveme na další přípravu na sv. biřmování a jiné svátosti (15.11.2010)
Zveme na mše svaté do Lahoště (10.11.2010)
Dušičkový zpravodaj FATYMu 2010 pro farnost Jeníkov a Zábrušany (07.11.2010)
O opravě hřbitovní kaple sv. Anny v Jeníkově v TD (24.10.2010)
Srdečně zveme na mši svatou do Lahoště a na další přípravu na sv. Biřmování (22.10.2010)
Proběhla první příprava na sv. Biřmování v adoptivní farnosti Jeníkov (19.10.2010)
O záchraně jeníkovského kostela v tisku (18.10.2010)
Poutní mše svatá v Zábrušanech (14.10.2010)
Jeníkov - prosíme o pomoc, aneb pracovně - relaxační pobyt (13.10.2010)
Srdečně zveme na mši svatou do Lahoště (04.10.2010)
Jeníkov - "vzpomínka" (22.08.2010)
Jeníkov - jak vyčistit kostelní podlahu (21.08.2010)
Kostel Jeníkov - opravy pokračují (13.08.2010)
Jeníkov - opravená kaple svatého Leonarda (12.08.2010)
Jeníkov - rohovor s paní Salačovou (10.08.2010)
Jeníkov - rozhovor s Janou a Pepou (10.08.2010)
Jeníkov...? Žádná flákarna (pokračování) (10.08.2010)
Jeníkov...? Žádná flákarna (08.08.2010)
Putování do země zaslíbené aneb Jeníkovský tábor 2010 (30.07.2010)
Jeníkov - "Soluňáci" (29.07.2010)
Jeníkov - "Soluňáci" (28.07.2010)
Jeníkov - zveme - pomozte (28.07.2010)
Tábor dětí z Jeníkova a okolí na faře ve Vranově nad Dyjí - foto (25.07.2010)
Zveme do Jeníkova (21.07.2010)
Jeníkovská pomoc misiím (05.07.2010)
Střecha kaple sv. Anny v Jeníkově (03.07.2010)
Petropavlovská pouť - Jeníkov (03.07.2010)
POSLEDNÍCH PÁR MÍST NA JENÍKOVSKÝ TÁBOR (25.06.2010)
Petropavelská pouť v Jeníkově (22.06.2010)
Prohlídka zvonice kostela sv. Petra a Pavla v Jeníkově (19.06.2010)
ZVEME NA JENÍKOVSKÝ TÁBOR (08.06.2010)
Pěší pouť Praha - Jeníkov; středa 12.5.2010 (31.05.2010)
Diecézní setkání dětí v Litoměřicích (25.05.2010)
Pěší pouť: Praha - Jeníkov (26.04.2010)
Budování přípojky kanalizace na faře v Jeníkově (19.04.2010)
Adorační den v Jeníkově (15.04.2010)
Jarní prázdniny v Jeníkově - středa (05.03.2010)
Jarní prázdniny v Jeníkově - úterý (04.03.2010)
Jarní prázdniny v Jeníkově - neděle a pondělí (04.03.2010)
Seznamte se: Simona Masopustová - jeníkovská farnice (25.02.2010)
Adventní víkend v Jeníkově (15.12.2009)
Svatý Mikuláš v Jeníkově (08.12.2009)
Pojďte s námi navštívit mateřskou školku v Jeníkově (03.12.2009)
Žehnání adventních věnců v Jeníkově (01.12.2009)
Znovu naléhavá prosba - hledáme pomocnici pro Jeníkov (26.11.2009)
Farní ples v Teplicích (21.11.2009)
Základní kámen kaple v Hudcově (16.11.2009)
Dušičkový průvod v Jeníkově (03.11.2009)
Týden v Jeníkově aneb Když holka z Moravy jede na sever. (02.11.2009)
Výlet z Jeníkova do Mstišova (01.11.2009)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (30.10.2009)
Moravská pouť do Jeníkova (08.10.2009)
Prosba o pomoc pro Jeníkov - naturální sbírka (13.09.2009)
Moravská pouť do Jeníkova 2009 (06.09.2009)
Cyklopouť z Vranova nad Dyjí do Jeníkova 2009 - fotografie (28.06.2009)
Cyklopouť Vranov nad Dyjí - Jeníkov 2oo9 ( úterý, středa), druhá část (28.06.2009)
Završení roku svatého Pavla v Jeníkově (22.06.2009)
IV. cyklopouť do Jeníkova (20.06.2009)
Prosba o finanční pomoc pro farnost Jeníkov (18.06.2009)
10. výročí adopce farnosti Jeníkov (07.05.2009)
Diecézní setkání mládeže v Litoměřicích (09.04.2009)
Jarní prázdniny v Jeníkově (18.03.2009)
Zprávy z Jeníkova a z litoměřické diecéze: ples a biskupské svěcení (24.11.2008)
Nepřehlédněte zajímavý rozhovor s novým otcem biskupem (18.11.2008)
Víkendová brigáda v Jeníkově (02.10.2008)
Kostel v Jeníkově (17.09.2008)
Další křest v Jeníkově (29.08.2008)
Boží Tělo v Zábrušanech 2008 (29.08.2008)
Moravská pouť do Jeníkova s novoknězem P. Janem Bezděkem (03.08.2008)
Křest Simony a Ivety z Jeníkova (25.07.2008)
Křest Simony a Ivety z Jeníkovské farnosti (27.06.2008)
Rekolekce v Jeníkově (25.06.2008)
Spuštěn nový web FATYMu: Jeníkov.net (www.jenikov.net) (23.06.2008)
Zúčastnili jsme se ekumenické modlitby (05.06.2008)
Jarní hejbání v Bohosudově (15.04.2008)
Vzpomínáme na prázdniny jeníkovských na faře ve Vranově (27.03.2008)
IV. pěší pouť z Prahy do Jeníkova - připojte se... (18.03.2008)
Předvánoční setkání na Jeníkovské faře (30.01.2008)
| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 17. 09. 2011 | 16457 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace