
V květnu 2016
OnePeterFive obdržel
veřejné odmítnutí ze strany Vatikánského tiskového oddělení ohledně
příběhu, který jsme publikovali o zřejmě stále chybějící části třetího fatimského tajemství. Dne 15. května 2016 nám Dr. Ingo Dollinger, kněz a dlouholetý přítel tehdejšího kardinála Josefa Ratzingera, potvrdil, že se mu kardinál Ratzinger - krátce po publikaci třetího fatimského tajemství ze dne 26. června 2000 - přiznal o stále nezveřejněné části tohoto tajemství.
Avšak ve
vatikánském komuniké ze dne 21. května 2016 je sám papež Benedikt XVI. citovaný, jak řekl, že "
s profesorem Dollingerem se o Fatimě nikdy nebavil" a že "
je publikace třetího tajemství úplná." Hned po tomto odmítnutí a dodatečném potvrzení Dr. Dollinger trval na svém vlastním svědectví. V návaznosti na tento trochu znepokojující vývoj jsme se tedy začali dále ptát na ctnostný životě a svědectví Dr. Dollingera - který byl také úzkým spolupracovníkem Pia z Pietrelciny - a pak jsme také publikovali
krátký článek o jeho životě za účelem poskytnutí větší důvěryhodnosti a morální jistoty ohledně jeho příběhu.
A tedy jsme velmi rádi, že můžeme oznámit fakt, že Giuseppe Nardi, editor německé katolické webstránky
Katholisches.info, našel dodatečný osobní zdroj, který potvrzuje náš dřívější příběh a to ten, že
kardinál Ratzinger opravdu řekl Dr. Dollingerovi, že kousek třetího fatimského tajemství stále chybí a nebyl oficiálně publikován.
Giuseppe Nardi se setkal v Rakousku a následně udělal rozhovor s blízkým dlouholetým přítelem Dr. Dollingera - Gottfriedem Kinigerem. Kiniger je kloboučník žijící v nádherné vesničce Sillian v rakouském Východním Tyrolsku. V současnosti se jeho věk blíží k 90-ce a během svého života byl velmi politicky aktivní, podporoval monarchistický režim a celoevropské hnutí (
Paneuropa Bewegung) Otta von Habsburga. Byl také i veřejným obráncem katolické církve. Jak řekl Giuseppemu Nardimu, pravidelně se s Dr. Dollingerem setkával a to alespoň dvakrát ročně po tom, co se v 90. letech poznali v rakouském Salzburgu. Jen v posledních letech kvůli jejich pokročilému věku se tito dva přátelé nemohli osobně setkávat. Jelikož otec Dollinger žil v německém Wigratzbade, odkdy v roce 2004 odešel do důchodu, tak se tito dva přátelé často potkávali ve vesničce v níž je v současnosti umístěno i Bratrstvo Sv. Petra.
Takže podle Nardiho slov se poprvé setkal s Gottfriedem Kinigerem 21. prosince 2016, kdy náhodně a zcela neformální zmínil Dollingerův příběh, který byl veřejností více diskutován po zmiňovaném 21. květnu 2016. Kiniger nepoužívá internet a tak o tomto příběhu ještě neslyšel. Nardi pokračuje slovy:
Poté, co slyšel o květnovém odmítnutí ze strany Říma
se Kiniger velmi rozlobil.
Nevěřil, že Benedikt XVI učinil takové prohlášení,
protože to o čem Hickson podal zprávu je něčím,
co mu Dollinger řekl už v roce 2000.
A z tohoto důvodu se uskutečnila další konverzace
během níž bylo nahráno Kinigerovo vlastní vysvětlení.
Ta druhá a nahrávaná diskuse se uskutečnila asi o tři týdny později a to
17. ledna 2017 . Kiniger dal bezvýhradný souhlas k veřejné publikaci jeho osobního svědectví ohledně Dollingerova případu. Toto je Nardiho zpráva o diskusi a technická nahrávka Kinigerových slov:
"Nepamatuji si přesné datum," říká Kiniger, "
ale bylo to v roce 2000, to jsem si jistý.
Stále si pamatuji tiskovou konferenci
(o publikaci třetího fatimského tajemství) v Římě
jelikož byla vysílána v televizi.
Na podzim jsem jako obvykle opět navštívil Dollingera,
se kterým jsme dlouholetí přátelé.
Při této příležitosti mi řekl o svém setkání s kardinálem Ratzingerem
- tehdejším prefektem Kongregace pro nauku o víře -
krátce po červnové tiskové konferenci.
Dokonce s ním tehdy Dollinger společně slavil mši,
což obvykle nedělá, ale Ratzinger ho osobně pozval.
Po mši si Dollinger s kardinálem vyprávěl
a vytáhl téma Fatimy a jejího třetího tajemství.
Ratzinger mu řekl: 'To, co jsme publikovali, není úplné'
[ 'Was wir veröffentlicht haben, ist nicht das ganze Geheimnis.'].
V sakristii byli přítomni i jiní kněží - někteří z nich dokonce vysocí -
ke kterým se kardinál musel neustále obracet
a chvíli se jim věnovat.
Ale brzy se opět vrátil k Dollingerovi a řekl mu:
'Bylo nám tak přikázáno.'
[ 'Es ist uns se aufgetragen worden.'].
Dollinger tuto větu podruhé zopakoval:
'Bylo nám tak přikázáno.'
Dollinger pak tato slova takto interpretoval:
Jan Pavel II. to tak prostě chtěl a tak to i nařídil.
Při tomto setkání, když mi Dollinger o všem řekl,
byli přítomni i jiní lidé včetně mého vlastního společníka."
"V následujících letech se Dollinger o tomto příběhu
během našich setkání znovu a znovu zmiňoval.
Dokonce během většiny z nich byli přítomni i jiní lidé.
Nebylo to tajemství neboť on osobně nikdy nic netajil.
To je, co mu kardinál řekl a co následně on řekl jiným.
Občas s námi u stolu seděli kněží či účastníci semináře
pocházející z Bratrstva Sv. Petra ve Wigratzbade.
Neznám je jménem.
Při různé příležitosti velké množství lidí si za ta léta
mohlo tento příběh poslechnout.
Osobně mohu svědčit o tomto příběhu od podzimu 2000,
kdy mi o něm Dollinger poprvé řekl.
Nepochybuji o tom, že profesor Dollinger, kterému zcela věřím,
popsal příběh pravdivým způsobem.
Jaký by byl jeho důvod vymyslet si takovou konverzaci a její obsah
- a tak krátce po tiskové konferenci -
a potom o tom mluvit otevřeně a komukoliv,
kdo by si to chtěl poslechnout?
To, že to Benedikt najednou po 16-ti letech popírá,
je pro mě těžké si vůbec představit.
Připadá mi to dost nepravděpodobné.
Nevím, proč to Řím dělá. Nechápu to.
Zdá se, jako kdyby si někdo přál zakrýt Fatimu
a uzavřít celý tento případ.
Ale takhle to nefunguje.
Nuže, stále nevím, proč se Řím takto zachoval."
Nechť tedy toto dodatečné svědectví poskytne větší a důvěryhodnější podporu pro poctivou zprávu Dr. Ingo Dollingera. Ať si tyto dva přátele historie pamatuje jako pomocníky při zjištění celé pravdy o Fatimě a zvláště o jejím třetím tajemství. Ať Řím konečně věřícím a také těm ostatním řekne plné znění třetího tajemství z Fatimy - které je tak naléhavě zapotřebí v tomto období nepořádku a nedostatku důvěry.
Zdroj:
onepeterfive.com, 10. 3. 2017
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.