Zajímavé...

Celoevropský protest proti odebírání dětí - též v Praze!

NE! odebírání dětí Proti praktikám norské sociální služby Barnevern se bude v sobotu demonstrovat ve více než desítce evropských metropolí. V Praze začne „Pochod pro rodiny – NE praktikám norské sociálky“ v sobotu 30. května v poledne na Hradčanském náměstí.

Demonstranti se sejdou před norskými ambasádami ve více než deseti evropských městech (Varšava, Vilnius, Stockholm, Tallin, Bratislava, Londýn, Edinburgh, Dublin, Moskva, Riga, Stavanger, menší shromáždění proběhnou i v dalších městech, např. ve Vídni). Hlavní protesty pak proběhnou v samotném Oslu před budovou tamějšího parlamentu – hlavní iniciátorkou je Norka May Lund Nikolaisen, která sama přišla o syna bezprostředně po jeho narození. Společně s rodinami, do jejichž životů Barnevern nenávratně zasáhl, položí demonstranti před norský parlament a ambasády růže. Ty se staly mezinárodním symbolem dětí, které se navzdory ohromnému úsilí vlastních rodin nesmí vrátit z rozhodnutí norských úředníků od pěstounů domů.

V Praze se lidé sejdou v pravé poledne na Hradčanském náměstí, cílem pochodu je norská ambasáda v Hellichově ulici na Malé Straně. Lidé se sejdou i v Brně. Organizátoři z řad podporovatelů rodiny Michalákových, jež o děti marně bojuje již čtvrtým rokem, neziskových organizací i zástupců veřejného života současně chystají telemost, který by umožnil přímý kontakt s demonstranty v Oslu.

Demonstranti chtějí poukázat na to, že Norsko odebírá děti z rodin z banálních důvodů, bezdůvodně rozděluje sourozence a nevrací děti do rodin, přestože ty se od původních udání očistí a o děti vytrvale bojují. Kritizují také to, že Norsko programově zamezuje kontaktu rodičů s dětmi a setkání s širší rodinou dokonce norské zákony vůbec neumožňují. Země také ignoruje mezinárodní tlak, když zadržuje i děti s cizím státním občanstvím. Šok způsobily potvrzené zprávy o tom, že se úředníci neštítí odebírat bez zjevných důvodů plně kojené děti a znemožňovat jejich kontakt s matkami.

Poslankyně Jitka Chalánková upozorňuje na nepřijatelné praktiky Norska dlouhodobě:

„Norsko a norská velvyslankyně už dál nemohou strkat hlavu do písku. Musí převzít odpovědnost za práci a jednání svých vlastních úředníků, kteří prokazatelně nikdy neměli zájem na sloučení rodiny. Jejich vyjádření naopak budí dojem účelovosti a nadstandardních vztahů s pěstouny. Stejně tak český stát musí naplnit svou odpovědnost za české děti a bez ohledu na ekonomickou sílu Norska postupovat razantně na jejich obranu, třeba i ve spolupráci s dalšími středoevropskými státy. Věřím, že pan premiér také nechá prostřednictvím české ambasády v Norsku prověřit stav dětí u pěstounů. A to zejména staršího syna, kterého nikdo více než rok neviděl a obavy o něj na základě čerstvého dokumentu Barnevernu zesílily.“

Pochodu pro rodinu – NE praktikám norské sociálky se zúčastní i další osobnosti veřejného života, například Václav Klaus mladší (ODS), Filip Humplík (předseda pražských občanských demokratů), podporu akci vyjádřil i Stanislav Křeček, zástupce Veřejného ochránce práv. Přímo v Norsku rodinu Michalákových podpoří také europoslanec Tomáš Zdechovský. K protestu se připojují také senátorka Zuzana Baudyšová (Nadace Naše dítě), předsedkyně Českého helsinského výboru Táňa Fišerová nebo europoslanec Petr Mach (Svobodní).

Více informací o protestech lze najít na FB stránkách

Česko, vraťme děti rodičům

a na stránkách akce
Pochod pro rodinu – NE praktikám norské sociálky.
Převzato z http://res.claritatis.cz, článek naleznete zde.

NE! odebírání dětíSdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 29. 05. 2015 | 1751 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: http://res.claritatis.cz
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 412553
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace