Zajímavé...

Alarmující příběh papeže, který z očistce naléhavě prosil o pomoc

Innocent III., volné dílo, en.wikipedia. Papež Inocenc III. byl hlavou Katolické církve v letech 1198 - 1216. Byl jedním z nejvlivnějších a nejdůležitějších papežů své doby.

Františkovi z Assisi a jeho skupince následovníků povolil založení Řádu bratří minoritů. Svolal Čtvrtý lateránský koncil, který kromě jiných věcí dogmaticky definoval doktrínu o transubstanciaci. Velmi se snažil bojovat proti kacířství v Evropě a zahánět invaze muslimských vojenských složek.

Pak, po 18letém pontifikátu, nečekaně zemřel. Nebylo to však naposledy, co promluvil k světu.

Když zemřou křesťané, katolíci věří, že mohou jít přímo do nebe, pokud si za spáchané hříchy nevysloužili žádný význačný dočasný trest. Ale mnozí křesťané směřují nejprve do očistce, kde se z milosti Ježíše Krista očišťují a připravují na vstup do přítomnosti Všemohoucího Boha.

Příběh pokračuje. V den smrti papeže Inocence III. a brzy nato se zjevil svaté Lutgardis z Aywières v Belgii. Svatá sestra Lutgardis je považována za jednu z největších mystiček 13. století známá pro své zázraky, vidění, levitaci a výjimečné schopnosti učit.

Když se jí papež Inocenc zjevil, poděkoval jí za modlitby během jeho života, ale zároveň jí vysvětlil, že má problém. Řekl jí, že po smrti nešel rovnou do nebe, ale nachází se v očistci a odpykává si trest v očistném ohni za tři konkrétní chyby, kterých se ve svém životě dopustil.

Zoufale ji tedy požádal o pomoc:

"Ach běda! Je to strašné a bude to trvat století, když mi nepřijdeš na pomoc. Ve jménu Panny Marie, která mi vyprosila tuto laskavost, abych na tebe mohl apelovat, pomoz mi!"

Hned nato zmizel.

Svatá Lutgarda se smyslem pro naléhavost rychle řekla spolusestrám, co viděla a modlila se za jeho duši.

Nezapomínejme se modlit za duše v očistci!

Zdroj: https://churchpop.com, 19. 9. 2016

Převzato z www.lifenews.sk, článek naleznete zde.

Innocent III., volné dílo, en.wikipedia.Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 22. 09. 2016 | 1084 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Loading
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 160123
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace