Mimo oblast FATYMu

Adoptujte si varhanní píšťalu

varhany, kostel, hudba, píšťaly, Public Domain CCO, www.pixabay.com Sestry Boromejky se na nás obrátily s prosbou o pomoc při opravě varhan v kostele sv. Karla pod Petřínem
Pomůžete nám?

Uhrazením rejstříku, několika píšťal či píšťaly, je možné v symbolické ceně podpořit stavbu nových varhan a stát se tak kmotrem či kmotrou jednotlivých píšťal. Každý se v našich varhanách může stát tónem, který bude slyšet.

Celkem 864 nových varhanních píšťal ze dřeva i kovu je možné adoptovat dárci v symbolické ceně: píšťaly v manuálech (hodnota 1000 Kč), píšťaly v pedálu (hodnota 2000 Kč).

Kontaktujte nás pro výběr tónu a rejstříku:

osobně v sakristii kostela sv. Karla pod Petřínem

emailem: adopcepistal@seznam.cz

nebo telefonicky 737 414 780


Následně vám předáme darovací smlouvu k podpisu, darovací certifikát nebo účetní potvrzení. Dary je možné předat osobně či poslat převodem na účet 1028743011/0100, var. symbol 1855, "VARHANY PRO PETŘÍN"


Děkujeme za vaši pomoc!
Modlíme se za veškeré dárce a dobrodince. Cílem projektu je podpora kultury, liturgie, drobné koncertní činnosti, vzdělávání a rozšíření kvality péče v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.


varhany, kostel, hudba, píšťaly, Public Domain CCO, www.pixabay.comKongregace Milosrdných sester sv. Karla byla založena v roce 1652 ve francouzském Nancy. Do Prahy přišly sestry v roce 1837 a posléze založily na Malé Straně nemocnici a kláštěr známé jako Pod Petřínem. Součástí nemocnice byl i kostel. Posláním kongregace je služba chudým, nemocným a potřebným lidem.

varhanypetrin

V roce 1952 byly sestry z nemocnice násilně odvezeny, z kostela se o deset let později stal depozitář lékařské knihovny. Veškeré vybavení včetně varhan bylo rozvezeno do různých kostelů a mezi regály s knihami sídlili také holubi.

varhanypetrin2

varhanypetrin1

Po čtyřiceti letech se nemocnice vrátila do rukou sester a kostel byl obnoven. Na kůr byly narychlo umístěny varhany prozatimní, které do té doby byly složeny v ambitech na Svaté Hoře. Jejich stav je však již neutěšený. Byly bychom moc rády, kdyby návštěvníci kostela i naši pacienti mohli slyšet kvalitní varhanní nástroj.


Sdílet

| Autor: Dáša Sojková | Vydáno dne 01. 07. 2018 | 416 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 405366
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace