Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 26. 3. 2020: Momentálně je možné vkládat nový obsah bez omezení, tj. včetně obrázků! Nyní řešíme určitý problém, týkající se vkládání komentářů. V přesunu budeme pokračovat ještě o týden později, tj. o víkendu 4./5.4.2020. Od pátku 3.4. opět nenahrávejte žádný obsah na weby a neměňte texty - bude probíhat další pokus o přesun a změny by se vám nepřekopírovaly na nový server. Děkuji za pochopení. P. Pavel
Zajímavé...

Suvenýr, který může změnit život

ALDOBERGIA, CC0 Public Domain, pixabay.com Chvála Bohu už i z naší země mohou lidé jezdit pravidelně na dovolené ne "na maltu", ale skutečně si odpočinout a trošku poznat svět. To nové, co nás možná uchvátí a fascinuje, ale nemusí být nejlepší si vzít domů či věnovat kousek z něj blízkým.

Dosud ve mně doznívá nadšení z monumentální egyptské architektury, obrovských soch, pyramid a sarkofágů, které nás vedlo až k tomu, abychom koupili 3 skleněné pyramidy s 3D podobou faraóna uvnitř. Žádný kýč - propracování krásné a v té době něco takového u nás ještě nebylo ... Dvě z nich jsme darovali, jednu jsme si nechali pro sebe. Duch Svatý ale nenechal na sebe dlouho čekat. Při pravidelné modlitbě jsme pocítili, že mít tento předmět ve svém domově, kde chceme chválit Boha svým životem, je velmi špatné a nebezpečné.

Můžeme se nechat zlákat či nachytat myšlenkami typu: "Vždyť je to něco typického pro tuto zemi ..." "Chci, aby i moji blízcí viděli, jaké to tam bylo ... " Nebo: "To je toho - vždyť je to jen věc, co mi může udělat."

Více než suvenýr


Jako křesťané víme, co pro nás znamená kříž zavěšený na stěně - vyznáváme tím, že věříme v Ježíše Krista a jeho oběť na kříži, kterou nás spasil, vyznáváme, že náš příbytek patří pod ochranu našeho jediného Pána Ježíše Krista sjednoceného s Otcem a Duchem Svatým.

Položit si sošku, či talíř nebo šáleček, pověsit si obraz, který - ať to už víme nebo ne, znázorňuje nějaké pohanské božstvo, znamená, že tím vlastně říkáme: "Tak milý bůžku, vítej u nás a ciť se zde jako doma!" A opravdu, že se tato věcička tak chovat bude - ba ještě hůře ... tak, jak čteme v Písmu sv.: "Uctívali sošky jejich bůžků a ty se jim staly léčkou." Ž 106,36.

Tak kdo je tady pánem?


Ježíš stojí, klepe u dveří a čeká. Zlý vtrhne, bez dotazování, pokud necháme pootevřené dveře. A tyto sošky, obrazy a suvenýry znamenají dveře otevřené dokořán. Ne vždy nám totiž dojde, že jiná kultura - ta často znamená i úplně jiné náboženství. Něco v této kultuře nás může oslovit, zalíbit se nám, ale vůbec nemusíme vidět celý koncept, který by se nám už vůbec nelíbil. Boží Slovo jasně varuje před tím, abychom se vyhýbali modlám a bůžkům, za nimiž se neskrývá nějaký mini vedlejší bůžek, ale stále tentýž zlý duch, který chce mást a odvracet lidi od Boha a získat moc působit v jejich životech. Přes takové předměty má právo říci, že v tomto domě je pánem i on, protože jsme ho tam my sami pozvali - a dokud ho nevyhodíme, zůstane a bude si dělat, co chce. A skutečně - neklid, hádky, zdravotní problémy, rozvody, problémy se spánkem a noční můry a kopec jiných nepříjemností může pramenit právě z těchto dárků a suvenýrů. Vždyť: "Rozmnožují se útrapy ti, co se ženou za cizími bůžky." Ž 16,4.

Existuje mnoho osobních svědectví lidí, jejichž život se změnil až poté, co vyhodili suvenýry z jiných kultur.

Co tedy?


Nekupovat, nedarovat nic z jiných kultur, co odráží jiné hodnoty a víru v jiného boha / slůně - bůh Ganéša, faraón - egyptské ztěsnění boha, Šiva - božstvo hinduismu, čínské symboly jin-jang ... /. A pokud jsme tak učinili - kompromis zde není na místě. Pamatuji si trapný pocit, když jsme vysvětlovali a poprosili naše blízké, aby pyramidy s božstvím faraóna vyhodili a my jsme tak učinili také, ale stojí to za to. Tak mluví také Písmo sv.: "Do ohně naházíš jejich lité bůžky, nezatoužíš po stříbře a zlatě, ze kterého jsou vyroneni, nevezmeš si nic z nich, aby ti to nebylo ke zkáze, protože to je ohavnost před Pánem, tvým Bohem." Dt 7,25.

Není to žádné bu-bu-bu, ale tak jako je Božím cílem člověka chránit a žehnat mu - tak jediným cílem zlého je člověka zničit a Boží slovo říká: NEDÁVEJTE místo ďáblu!

napsala Anna Lojeková, 22.6.2016

Převzato z www.mojakomunita.sk/web/anna.lojekova/blog,
článek naleznete zde.

ParagKini, CC0 Public Domain, pixabay.comSdílet

Související články:
Je jóga jenom cvičení? (18.02.2020)
Jóga, okultismus a magie - skutečný příběh (18.02.2020)
New Age je spiritualitou post-křesťanského Západu - jeho bývalý stoupenec vysvětluje proč (13.02.2020)
Vybíráme z duchovní poradny o. Matúša Marcina: CO KDYŽ JSEM SNĚDL NĚCO DÉMONICKÉHO? (19.10.2019)
Eschatologie – o posledních věcech člověka a lidstva 14. - reinkarnace (29.05.2019)
Zábava, která se může vymstít (18.11.2018)
Zanechala čarodějnictví, nyní varuje před démonickým pozadím Jógy (03.11.2018)
Znamení zvěrokruhu, léčení krystaly a akupunktura (14.09.2018)
Kardinál: Místo ezoteriky "Bůh, který nám vychází vstříc" (+ Život Cirkvi vo svete 12/2018) (25.03.2018)
Páter James Manjackal: Proč je jóga neslučitelná s Kristem (15.01.2018)
TV Lux: vKONTEXTE (94) HOMEOPATIE - ANO NEBO NE? (05.11.2017)
Proč je tetování v módě (12.10.2017)
Bývalá hinduistka Vasanti Watkinsonová: Jóga a křesťanství nejdou dohromady (16.07.2017)
O piercingu a tetování (12.02.2017)
Dalajláma je opět v Česku. "Jeho Svatost" je prý "to nejlepší z lidstva". Tak se na to podívejme... (17.10.2016)
Svědectví, životní příběh lékařky - homeopatičky (09.08.2016)
Homeopatie a Církev. Jak je to ve skutečnosti? (09.08.2016)
Ďábel není hvězda, ale reálné zlo (20.07.2016)
Jak to s tou homeopatií vlastně je? - definitivní odpověď (20.06.2016)
Doporučit homeopatii jako lék je nemorální (09.05.2016)
Zuzanka nepotřebuje homeopatii (01.04.2016)
Video: Marián Kuffa: Jaký postoj zaujmout k homeopatii a dalším metodám (25.05.2015)
Jóga jako vstupní brána zlého ducha (14.08.2014)
Jóga, gravidjóga a křesťanství (odpověď P.Vojtěcha Kodeta na otázku) (11.04.2014)
Otec James Manjackal: Co je špatného na homeopatii? (24.05.2013)
Jak mě podvedla homeopatie (video) + Okultní praktika - homeopatie (článek) (24.03.2012)
Varování před léčiteli (20.09.2011)
O účinnosti homeopatie na kongresu lékarů (22.01.2011)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 25. 06. 2016 | 2712 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.mojakomunita.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 416803
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace