Tábor FATYMu 2017 Hluboké Mašůvky - Podivuhodná pouť (pátek, sobota) + FOTO

Autor: Lucka Růžičková <luruzic(at)seznam.cz>, Téma: Bylo, Vydáno dne: 28. 07. 2017

Tábor FATYMu 2017 Hl. Mašůvky - Podivuhodná pouť V tomto článku si můžete přečíst o konci tábora, který byl v Hlubokých Mašůvkách od 9. do 15. července. Na konci naleznete odkaz na všechny fotky.
V pátek 14. července jsme se již vrátili do českých končin a to přímo do Brna – Husovic za blahoslavenou Restitutou Kafkovou. Ta jako zdravotní sestra pracovala na operačním sále a byla velice zbožná, ale také ve svém povolání šikovná. Zároveň však byla rázná a ráda konzumovala pivo a guláš. Ve druhé světové válce se několikrát dostala do střetu s nacistickými orgány, když odmítla odstranit z prostor nemocnice kříže. Přesto, že se jí primář několikrát zastal, byla roku 1942 přímo na operačním sále zatčena a odsouzena k smrti gilotinou.
V dopoledním programu jsme, kromě vyprávění o Restitutě, vyráběli korálkové náramky, zatímco otec Marek si s každým chvíli povídal.
Odpoledne nás čekala pokladovka, ve které jsme si zopakovali všechny světce za tento týden. Na konci samozřejmě čekala sladká odměna. Večer jsme měli vyhodnocení tábora u Lurdské jeskyňky, která všemu dodávala krásnou atmosféru.

V sobotu 15. července byl tábor téměř u konce a nám nezbývalo nic jiného, než trochu pouklízet, rozloučit se a hurá domů. Vzpomínky jistě budou nádherné.
Kateřina HrabálkováO dalších dnech si můžete přečíst v jiných článcích...
neděle
pondělí
úterý
středa
čtvrtek

Fotky z celého tábora zde!