Modlitební iniciativa 9 měsíců za život

Autor: Roman Tomek <roman.tomek(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Zdroj: www.lifenews.sk, Vydáno dne: 07. 02. 2016

logo 9mesiacovzazivot, www.lifenews.sk Během Mimořádného svatého roku milosrdenství máme možnost odpovědět na výzvy papeže Františka různým způsobem.
Mimo jiné zapojením do projektu 9 měsíců za život.

Jde o otevřenou iniciativu laiků a kněží z různých katolických společenství, pod zastřešením Národního pochodu za život.

Spojuje v sobě vytrvalou modlitbu a tichý, ale viditelný odkaz o posvátnosti každého člověka. Chce především přinášet naději a hlásat radost ze života; stát při opuštěných dětech jako stála Maria s Janem u opuštěného Ježíše; modlit se za lásku pro rodiče a obrácení zdravotníků, aby stejně sloužili životu matky i dítěte; svědčit o milosrdném Bohu, který hledá ztracené a sklání se ke slabým.

Projekt 9 měsíců za život spočívá v krátké modlitební přítomnosti na místech, kde na Slovensku umírají násilnou smrtí nenarozené děti. Iniciativa bude probíhat v pracovní dny od 25. března do 25. prosince 2016. K této akci se mohou přidat všichni. Iniciátoři zvou, abychom klidnou modlitební přítomností "pokryli" co nejvíce míst Slovenska (celkově se to týká minimálně 67 pracovišť v 42 městech).

Více informací naleznete na webových stránkách

www.9 měsíců za život.sk.


Pokud se chcete zapojit do modlitební služby nebo se více dozvědět o přípravách, zaregistrujte se na webové stránce v okně ZAPOJ SA.

o. Dušan Škurla jeden z iniciátorů projektu 9 měsíců za život, člen přípravného týmu Národního pochodu za život, koordinátor apoštolátu ochrany života v košické diecézi.

Zdroj: Deti Svätej Alžbety - http://detike.eu/, 4. 2. 2016

Převzato z www.lifenews.sk/, článek naleznete zde.

logo 9mesiacovzazivot, www.lifenews.sk