Pěší pouť na Velehrad – pátek

Autor: Irena Ihmová <irenaiii(at)seznam.cz>, Téma: Bylo, Vydáno dne: 15. 09. 2015

Dnešní ráno nás z Věteřova vycházelo 125. Cesta vedla celý den lesem. Jak probíhal celý den a kdo vyhrál Miss pajdu, si můžete přečíst v následujícím článku.

Na hranici diecézí jsme se jako žádný rok nezapomněli rozloučit s naší brněnskou a vyrazili blíže Klimentku. Letos na něj náš proud dorazil po dvouleté přestávce opět první. Poté, co přišel i proud meziříčský a olomoucký, nás čekalo několik informací o pouti. Například to, že poutníci z Levého Hradce, kteří putují na etapy, vyrazili už v únoru.

Dále naše kroky vedly k dnešnímu cíli, kterým byly Buchlovice nebo Tupesy. Po cestě proběhla příprava čtyř zájemkyň o vstup do Společenství čistých srdcí.

Po páté hodině jsme dorazili na místo, kde nás čekalo milé přivítání, a v 19 h jsme slavili mši svatou. Dnes kázal o. Nik na téma svatost.

Ve 20:20 začal Veselý večer s tradičním pátečním programem – Miss pajda. Do soutěže bylo nominováno pět účastníků se čtyřmi jmény. Marie Tomková, Marie Tomková, Monika Dvořáková, Mirek alias žirafa a Mikuláš Mašek. Nejprve začali vědomostní soutěží z cestovních, církevních nebo hudebních témat. Následovala sportovní disciplína. Každý soutěžící si mohl z publika vybrat pomocníka, který mu držel nohy. Trakařem museli za co nejkratší čas přejít čtyři karimatky, vypít kelímek vody a po otočení se vrátit zpět. Posledním úkolem byla tradiční sbírka, letos opět na štítarské varhany.

Po vyhodnocení odbornou komisí se Miss pajdou 2015 stala Majda Tomková z Horních Kounic!

Na závěr ji čekala výhra, a to foto s o. Františkem.

Blahopřejeme Majdě za její vítězství a přejeme čest titulu na celý rok!

Více fotografií naleznete zde.