Zaměstnanec Slovenské akademie věd osočuje vědeckou obec, protože odmítá rodovou ideologii ?!

Autor: Roman Tomek <roman.tomek(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Zdroj: www.lifenews.sk, Vydáno dne: 01. 02. 2015

Slovenská_akadémia_vied, Public Domail, sk.wikipedia.org Pan Bianchi se osobně navážel do předních odborníků veřejné výzvy

www.rodovescitlivovanie.sk
- Odborné stanovisko k "rodovému scitlivovaniu" detí
,

která se bezprostředně týká třetí referendům otázky.

Svým prohlášením pan Bianchi zpochybnil odbornost přes 300 profesorů, lékařů, docentů, specialistů a garantů v různých vědních oborech na univerzitách a vědeckých pracovníků. Pan Bianchi tak jednal z pozice odborníka na sociální komunikace SAV.

Pan Bianchi tak jednal z pozice odborníka na sociální komunikace SAV.

V tiskové zprávě zveřejněné 29.1.2015 se píše (viz dole), že výzvu odborníků podepsalo 132 vědců. Na veřejně dostupné stránce odborné výzvy www.rodovescitlivovanie.sk je ale seznam přes 300 odborníků! Proč se v článku lže? Výzvu pana Bianchiho zveřejněna na stránce SAV podepsalo jen 5 lidí (viz zde), v článku se o tom ale mlčí. (Kromě Bianchiho proti výzvě odborníků se vyjádřili Ivan Lukšík, Jana Plichtová, Branislav Pupala a Oľga Zápotočná).

Je třeba se pana Bianchiho zeptat, jak je možné, že státní zaměstnanec se otevřeně hlásí k politické ideologii. Ve svém prohlášení ji obhajuje a propaguje slovy "Paradoxně, cesta k rovnosti pohlaví sice (i) ideologií je, ale vychází z paradigmatu lidských práv a ta se globálně vyvíjí již desetiletí" (Vizzde).

Reakce pana Bianchiho přichází v době referenda. Stanovisko odborné obce odmítající zavádění rovnosti ideologie do škol, úzce souvisí s třetí otázkou referenda. Snaha o zpochybňování tohoto vyjádření lze chápat jen jako politickou a mediální agitaci zaměřenou k odrazení občanů od účasti na referendu.

Pan Bianchi je specialista na sociální komunikaci, tak mu tedy napište své postřehy k rovnosti ideologii, ať má příležitost využít svou odbornost.

Do kopie emailu pro pana Bianchiho dejte i jeho šéfa. Nového předsedy SAV, profesora Šajgalíka, aby byl také v obraze, jak jeho zaměstnanec úspěšně uráží přes 300 slovenských předních vědců.

Napište email na adresy:

Gabriel Bianchi
Ústav výzkumu sociální komunikace SAV
bianchi@savba.sk

prof. RNDr. Pavel Šajgalík, DrSc.
předseda SAV
sajgalik@up.upsav.sk

S pozdravem Ing. Tomáš Kolek

Oficiální zpráva z teraz.sk je zde - viz původní článek

Zdroj: www.teraz.sk, 29. 1. 2015

Převzato z www.lifenews.sk

Slovenská akadémia vied, Public Domain, sk.wikipedia.org