Papež František s radostí přijal dárek od malých českých misionářů

Autor: Irena Ihmová <irenaiii(at)seznam.cz>, Téma: Mimo oblast FATYMu, Vydáno dne: 00. 00. 0000

Kniha s názvem Jak děti pomáhají Svatému otci a dětem v misiích byla papeži Františkovi předána Národním ředitelem Papežských misijních děl P. Jiřím Šlégrem během audience v Římě, v pátek 9. května 2014. Publikace, kterou papež ocenil a s radostí přijal, obsahuje 86 obrázků s misijními citáty, které připravily děti z 19 Misijních klubek, dalších společenství a rodin. Kresby i citáty sjednocuje téma „jak pomáháme papeži, dětem a potřebným v misiích, co pro misie děláme“.

Autor nápadu P. Jiří Šlégr věří, že tato aktivita všechny spojila v šíření radosti evangelia a zájmu o pomoc potřebným. „Protože vše bylo konáno v rámci Papežského misijního díla dětí, chceme i tímto způsobem vyjádřit podporu světovému misijnímu dílu církve a Vám, který stojíte v čele tohoto misijního úsilí. Jste pro nás úžasným vzorem, máme Vás rádi a modlíme se za Vás!“ stojí v úvodním slově věnovaném papeži Františkovi.

Děti všech věkových kategorií se od poloviny února mohly zapojit do výzvy PMD, aby nakreslily Sv. otci obrázek či přání. Během dvou měsíců bylo do Národní kanceláře ve Špindlerově Mlýně doručeno téměř sto krásných kreseb z různých koutů naší země. Malí misionáři na obrázcích zachycovali především svou vlastní misijní činnost – šetření peněz, modlitbu, myšlenky na druhé. Objevovaly se však i kresby, kterým dominovalo např. slunce nebo motivy inspirované misijními zeměmi. Podobné to bylo i s výběrem misijních myšlenek. Jedna z nich například zní: "Někdy se mi nechce šetřit peníze, ale když to dokážu, mám velikou radost. Ani pak nelituji, že jsem nemlsala."

Akce se zúčastnila Misijní klubka z Tiché, Frenštátu pod Radhoštěm, Horoměřic, Kroměříže, Rousínova, Chocně, Sudoměřic, Olešnice na Moravě, Letohradu, Študlova, Vřesiny, Trutnova, Ostravy-Poruby, Frýdku, Hluku, Slatiny nad Zdobnicí, Provodova-Šonova, Českých Budějovic, Osové Bítýšky a Rozsochatce. Dále poslaly obrázky děti členů Sekulárního františkánského řádu v Opavě a jednotlivci např. z Brna, Sloupu v Moravském krasu nebo Tuchlovic.

Kniha byla vytištěna zatím jen v jednom exempláři, který byl věnován Sv. otci. V případě zájmu o tuto unikátní publikaci bude zajištěno víc výtisků, které si budou moci zájemci zakoupit v Národní kanceláři PMD.

Kontakt pro závazné objednání publikace:

Papežská misijní díla, 543 51 Špindlerův Mlýn 33, tel. 499 433 058, 604 838 882, pmd@missio.cz, www.missio.cz

Na základě počtu objednávek bude určena i cena knihy. Je ovšem nutné počítat s tím, že vzhledem k unikátnímu charakteru a malému počtu výtisků bude poměrně vysoká. Objednávky posílejte do konce května 2014.

Fotografie a publikace ve formátu pdf jsou k prohlédnutí či stažení pod tímto odkazem:

http://www.missio.cz/pro-deti/aktualne-deti/papez-frantisek-s-radosti-prijal-darek-od-malych-ceskych-misionaru/
Vatikán, Public Domain CCO, www.pixabay.com