Neplodnost / NAPROHELP, úspěšná cesta k vlastnímu dítěti

Autor: Roman Tomek <roman.tomek(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Zdroj: www.cenap.cz, Vydáno dne: 19. 12. 2013

Cenap Z FC Dr. L. Lázničkové:
Neplodnost je veliká bolest současné doby. Stále více párů se potýká s tímto problémem. V dnešní době se považuje za samozřejmost, že se ženě nejprve nabídne úprava cyklu hormony, často ještě se stimulací ovulace, a když toto nepomůže k otěhotnění, jsou manželé odesláni do reprodukčního centra k umělému oplodnění.

Jenže to, co se nabízí jako moderní, snadná cesta, představuje spoustu etických otazníků a zdravotních komplikací. Z etického hlediska techniky umělého oplodnění představují manipulaci s lidskými zárodečnými buňkami, manipulaci s počatými dětmi, často i usmrcení „nadbytečných“ či „nevhodných“ zárodků. Ze zdravotnického hlediska pokud ženy podstupují tzv. úpravy cyklu či stimulace ovulace, tedy násilnou manipulaci s jejich vaječníky, jsou vystaveny velikým zdravotním rizikům, které se souhrnně označují jako hyperstimulační syndrom.

@@@


Přesto existuje mnohem lepší cesta, jak dosáhnout početí a narození dítěte. Metoda NAPROHELP vychází z dlouhodobých zkušeností s problematikou přirozeného plánování rodičovství nejen v rámci Centra naděje a pomoci, ale i s využitím poznatků dalších lékařů, věnujících se v zahraničí řešení neplodnosti. Tím se podařil vyvinout způsob pomoci k početí dítěte přirozenou cestou, proto NAPROPHELP.

Rádi se s těmi, kdo chtějí smysluplně pomáhat druhým na cestě za miminkem, 1.2. podělíme se svými zkušenostmi na akreditovaném semináři „NAPROHELP, úspěšná cesta k vlastnímu dítěti“- přihlášky a bližší informace jsou na http://www.cenap.cz/vzs-reseni-neplodnosti.php

Potěší nás, když Vás tato nabídka zaujme nebo když ji předáte dál lidem, kteří by měli zájem se v dané problematice vzdělat. Tento seminář je určen jako vzdělávací. Pro ty, které trápí nenaplněná touha po dítěti, je určený seminář „Neplodnost, příčiny, řešení“, případně poradna při neplodnosti Centra naděje a pomoci.

Více na:

NAPROHELP,
úspěšná cesta k vlastnímu dítěti


Akreditovaný odborný jednodenní seminář především pro lékaře, zdravotnické pracovníky a jiné odborné pracovníky, ale i ostatní, kteří se problematice řešení neplodnosti věnují z pohledu poradce PPR, kněze, bioetiky…

Převzato z:
Facebooku Dr. L. Lázníčkové
a stránek http://www.cenap.cz/

Mudr. Ludmila Lázničková