Otec Nik vzpomíná na zastávku v Barceloně cestou do Madridu

Autor: Bohumila Hubáčková <hubackova.bo(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Vydáno dne: 19. 09. 2011

Otec Nik se s námi podělil o svoje další zážitky ze světového setkání mládeže, tentokrát ze zastávky v Barceloně.

Chvála Kristu,

po delší odmlce se vracím ke zprávám ze setkání mládeže ve Španělsku. Posledně jsem psal, že další den odjíždíme do Barcelony, tak teď jsou na řadě nějaké informace z Barcelony. (sobota 13. 8.)
Ráno jsme odjeli do Barcelony, kde byla v 10 hodin mše svatá společně s ostatními národy, které prožívali předprogram v okolí Barcelony. Po mši svaté bylo volno na prohlídku Barcelony, s tím, že jsme dostali lístek do Sagrada Familia na 14,30. Vydal jsem se tam pěšky. Protože jsem vyrazil sám a neměl žádnou mapu, po nějaké době mě nouze přinutila začít se ptát. Tak jsem si vždy vyhlédl nějakou oběť, přišel k ní, vyslovil Sagrada Familia a ukázal rukama na 4 světové strany. Zpočátku jsem se ostýchal, pak mě to začalo bavit. Dostal jsem se tam tak akorát. Jenže před kostelem byla ohromná fronta a bylo zřejmé, že ve 14,30 tam nebudeme. Bylo to tak na hodinu. Tak jsem si kostel obešel, s tím, že se vrátím později. Ale při obcházení jsem narazil na českou skupinku, která mě téměř vtáhla mezi sebe, tak jsem se tam dostal dřív a měl jsem čas i na další zážitky. Sagrada Familia je chrám zasvěcený sv. rodině, který navrhl slavný architekt Antoni Gaudí. Katedrála je velmi bohatá na křesťanské symboly a ačkoli stavební práce začali v roce 1882, trvají dodnes. Loni chrám posvětil sv. otec Benedikt XVI. Virtuálně si můžete chrám prohlédnout zde:


Moje další cesta vedla do Gaudího parku. Povzbuzen předchozím úspěchem při hledání katedrály, pokračoval jsem stejným způsobem. Najít park bylo trochu složitější než katedrálu, ale stálo to za to. Pravděpodobně nedopatřením jsem se k němu totiž dostal přes vysoký kopec, ze kterého byl nádherný rozhled na celou Barcelonu. Tento vizuální zážitek byl obohacen ještě dalším zážitkem. Na vrcholu totiž seděl nějaký mladý španěl a když jsem se tak rozhlížel a obdivoval krásný pohled, nabídl mi pivo. Chvíli jsme spolu „podiskutovali“ a pak jsem se vydal do parku. Byl krásný. Více se o něm můžete dozvědět např. zde:

Čas rychle běžel a v Barceloně je spoustu zajímavých míst. Ale mě lákalo ještě navštívit akvárium, které patří mezi největší v Evropě a je tam také 80ti metrový tunel pod vodou. Nad hlavou plavali žraloci či rejnoci a bylo to takové pěkné zakončení pobytu v Barceloně, protože pak už jsem se musel ubírat k autobusu. Cestou jsem se snažil ještě co nejvíc zahlédnout z městečka, ale čas byl neúprosný. Nasedl jsme na metro a dojel tak akorát k odjezdu zpět do Taragony.


BarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelona