Střihomet je využíván i na Bílou sobotu

Autor: Lucka Růžičková <luruzic(at)seznam.cz>, Téma: Bylo, Zdroj: Anežka Nina, Vydáno dne: 10. 04. 2010

strojek Jako každým rokem se ve Vranově nad Dyjí uskutečnili veliké přípravy na Bílou sobotu, aneb jak otec Marek stříhal otce Nika.
Už je to nějaký rok co se tento složitý proces odehrává. Jak to začíná? Začátkem postní doby se otec Nik rozhoduje, že si nechá narůst huňaté vlasy a kadeřavé fousy. Postupem času vlasy přibývají a otec Nik najednou vypadá jako docela jiný člověk.


o. Nik


Když se blíží Velikonoční tridium, otec začíná zvažovat, zda se již nemá nechat ostříhat. Ptá se okolí, až jednoho sobotního dne narazí na otce Marka. Otec již v ruce drží svůj Střihomet a naplno podporuje otce Nika v jeho rozhodnutí. „Jdeme na to?“ ptá se otec. Otec Nik už nic neříká, jen se usmívá a nemůže se dočkat svého nového sestřihu.


o. Nik


Střihomet nezklamal, věrný do posledního drátu, otec vypadá jako nový člověk Ale co to? Stále není spokojen. „Ještě bych měl shodit své pěstované fousy, ale decentně!“ dodává. Opět odchází a když se znovu vrací jsou slyšet tato slova: „Ano, to je ono! To se mi líbí!“ Otec je spokojen.


o. Nik


Líbí se Vám též otcův nový vzhled?