Ohlédnutí za pěší poutí mužů 2009

Autor: Jan Kříž <krizjan1(at)seznam.cz>, Téma: Bylo, Vydáno dne: 06. 10. 2009

pouť muži Co se Vám vybaví při vyslovení data 1. květen? Pro některé muže je toto datum spojeno s již tradiční pěší pouti mužů z Vranova nad Dyjí do Jevišovic.

Jak ukázala letošní pouť, lze mezi muže směle zařadit i děti v předškolním věku, které reprezentoval Štěpán Šplíchal, který celou trasu sám statečně absolvoval.
Pouť je, jak vyplývá z termínu jejího konání, spojena s příjemnou procházkou probuzenou jarní přírodou, ve které skupina mužů zpěvem, modlitbou, ale i soustředěným tichem prosí, děkuje a oslavuje Boha.
Působivým momentem pouti je modlitba na hřbitově ve Vranovské Vsi , kde mimo jiné rozjímáme nad tím, kolik má člověk plánů, přání, tužeb, kde všechno pozemské končí, nad tím, kde si každý střádáme poklad, jestli jen na zemi nebo i v nebi, co si odneseme na onen svět a podobně.
Duchovním vyvrcholením je pak mše sv. v kostele sv. Josefa v Jevišovicích. A odměnou těla je srdečné přijetí v Jevišovicích zhmotněné ve výborném občerstvení na faře.
Rozcházíme se pak s uspokojujícím pocitem, že jsme smysluplně strávili den a nevelkou obětí posvětili kraj a podpořili osobní úmysly s kterými jsme pouť absolvovali. Tak co? Jdete příště s námi?


pěší pouť mužů
Společná fotka na Šumné


Ve Vranovské Vsi


Začátek růžence


Závěrečná mše