Cyklopouť do Jeníkova

Autor: Magda Bajerová <stitary[zavináč]fatym[tečka]com>, Téma: Bylo, Vydáno dne: 27. 06. 2008

Cyklopouť do Jeníkova 2008 V neděli odjeli už potřetí cyklopoutníci z Vranova nad Dyjí do Jeníkova, naší družební farnosti v severních Čechách.


O přestávce Vranovské porty se sešli účastníci Vranovské Porty na farní zahradě, aby se rozloučili s cyklopoutníky. Otec Marek představil jednotlivé poutníky, předal jim poutnické křížky a požehnal všem na cestu.


Cyklopouť do Jeníkova 2008


Letos se na pouť z Vranova vydalo 13 poutníků. První den je čekalo asi 50 km a cílem byl klášter v Nové Říši. Odpoledne pálelo slunce a dobrým odpočinkem a osvěžením byly zastávky v alejích třešní.


Cyklopouť do Jeníkova 2008


Cyklopouť do Jeníkova 2008

Radek v koruně stromů


Večer celá výprava dorazila k premonstrátskému klášteru, kde jsme byli ubytovaní. Prohlédli jsme si náměstí a před setměním jsme se v klášterní zahradě společně pomodlili nešpory.

Cyklopouť do Jeníkova 2008Cyklopouť do Jeníkova 2008Cyklopouť do Jeníkova 2008V pondělí ráno se zdálo, že nám bude pršet a foukat silný vítr, ale po malé přeháňce a po písni "K nebesům dnes zaleť písni" se pomalu začalo ukazovat sluníčko a bylo zase hezky. Odjeli jsme do malebného městečka Telč, kde jsme si udělali první přestávku na snídani a ranní chvály. Odtud pak poutníci posilnění tělesně i duchovně vyjeli směrem do Horní Cerekve a jejich cílem k noclehu byla Sázava.Cyklopouť do Jeníkova 2008
Cyklopouť do Jeníkova 2008

Hlavní propagátor cyklopoutě a opravář Zdeněk Cvingráf. Určitě by vás také na "cyklo" pro příští rok pozval.