Smažení hranolků - Bítov 2004

Letos už nejmíň po šesté (přesně to už nikdo neví) jsme zase v závěru prázdnin na konci bítovského TYNAFu (Týdne na faře pro děti a mládež) smažili asi půl metráku hranolků. Pomalu se to již stává tradicí... Zván je každý. Zvláštní dík patří těm, kteří při tom jakýmkoliv způsobem pomáhali (šrábali, krájeli, smažilí, půjčili fritovací hrnce, darovali brambory... Za brambory již po několikátý rok vděčíme panu Koláři ze Ždánic na Českomoravské vrchovině. Brambory pěstuje již šedesát let (začal za druhé světové války) a nám je již víc jak deset let věnuje vždy na tábory a TYNAFy (začal, když byl otec Pavel Zahradníček ještě farářem v Bystřici nad Pernštejnem).


Je pátek 21.8.2004 16:00 hodin a fritovací hrnce se začínají rozehřívat.


V 16:30 jsou první hranolky hotové - první dávka pro ty, kteří celé odpoledne škrábali... Otec Pavel Zahradníček zajišťuje "duchovní dohled".


Pan ředitel Pavel Hos- ve školním roce řídí celou školu, o prázdninách řídí celé fritování (ve čtyřech friťácích naráz).


Slečna katechetka Eva Pasterňáková, vedoucí škrábacího komanda, které pracovalo již od 14:00 zapíjí (vodou se sirupem) zdařilé dílo.


Kdo a kdy přesně fritovací tradici založil se již nedá přesně vystopovat. S pravděpodobností na 93,256% to byla v roce 1998 (tedy již v minulém tisíciletí) tehdejší slečna katechetka Pavla Němcová dnes šťasná maminka malého Emilka (Emilek leží v kočárku).   


A již se z celé vesnice (a také z okolních, letos jsem přivítali i hosty ze Zálesí a Korolup) shromaždují davy milovníků hranolek. 


Chutná malým...


...chutná Kájovi...


...chtutná všem.


Hranolky se před faru nosí v lavóru a přece z počátku nabídka nestačí pokrýt poptávku.


Jenom malá Petruška si s námi letos ještě nedala.


Účastníci se pomalu zakrmují... Ale ještě nafasují výslužku na doma. Holt se nás letos sešlo nějak málo, necelých čtyřicet... Otec Jindřich, náš nový jáhen, se zřemě najedl tolik, že už ho ani nohy neunesou... Tak zase příští rok!

fotografie z dalších akcí
další knihy (většinou volně šiřitelné)
kreslené comicsy od FATYMu (většinou volně šiřitelné)
zpravodaj FATYMu
objednávky knih (jen za příspěvek na tisk)
co dalšího nabízí Tiskový apoštolát FATYMu
hlavní strana Tiskového apoštolátu FATYMu

Vrať se na hlavní stranu FATYMu!
Domovská strana serveru www.fatym.com (s kompletní nabídkou)
Knihovna křesťanské literatury na internetu www.knihovna.net
Tato strana je archivovane spolecne se starou verzi webu www.fatym.com (nova verze od roku 2007 je zde) a je umistena na serverech A.M.I.M.S. Na serverech A.M.I.M.S jsou dale hostovany Internetova televize TV-MIS.cz, TV-MIS.com, Casopis Milujte se!, on-line internetove prehravace JukeBox TV-MIS.cz (hudebni) a TemaBox TV-MIS.cz, virualni pout do Svato zeme a na Sinaj - svata-zeme.tv-mis.cz, weby poute.eu, ps.oblati.cz a rada dalsich projektu.