Fotbalový turnaj
Citonice 24.4.2004
Znak Kolpingova díla ČR

V sobotu 24. dubna 2004 se v Citonicích uskotečnil fotbalový turnaj pro děti a mládež z celého znojemského regionu. Soutežilo se ve dvou kategoriích: mladší (do 7.třídy ZŠ) a starší (od 8.třídy ZŠ + SŠ). Ačkoliv počasí ze začátku příliš sportu nepřálo účast byla překvapující. Celkem se zúčastnilo přibližně 90 hráčů z 12 družstev: Citonice, Mramotice, Olbramkostel, Žerůtky, Kravsko, Hrádek, Přímětice, Bítov, Lančov, Kuchařovice.
Jedním z pravidel turnaje bylo, že v každém družstvu musí hrám minimálně jedno děvče. Některé týmy na tuto skutečnost zapoměly a hrozila jim diskvalifikace. Dívky se tudíž staly velice žádané a nezřídka se stalo, že hrály i ve více družstvech. Na místní faře bylo postaráno o doplnění spálené energie a vypocených tekutin.
Vítězem kategorie mladších se stali hráči Olbramkostela, starší kategoii vyhráli Přímětičtí. Oceněni byli i nejlepší střelec turnaje, nejodvážnější hráč...  Spokojeni byli všichni účastníci - malou cenu dostal každý. Turnaj proběhl za podpory Kolpingova díla České republiky.
Dá-li Bůh, nebyla toto poslední akce tohoto druhu.

Celkový pohled na hrací plochu před začátkem turnaje

Družstvo z Olbramkostela přináší soupisku hráčů

Tým "přespolních" Žerůtek - již řádně přihlášeni, čekají na svůj první zápas pózují pro fotografa