Komentáře

ke článku: Myšlenky sv. Ludvíka M. Grigniona o mariánské úctě a sjednocení s Kristem
ze dne 28.04.2017, autor článku: Roman Tomek

Komentář ze dne: 28.05.2011 16:55:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - andulka (@)
Titulek:
V článku je mj. uvedeno: Maria je Neposkvrněná, nikdy se jí nedotkl hřích.
- připomínám Mariin chvalozpěv: Duše má velebí Pána
a můj duch jásá v Bohu, mém spasiteli. - chápu, že by někdo rád viděl Marii jako bezhříšnou, avšak sama Marie ve svém chvalozpěvu zmiňuje Boha jako svého spasitele, Marie věděla, že i ona potřebuje spasit, v Písmu se také píše: ...všichni zhřešili, tedy i Marie. Škoda, že se nenecháme inspirovat samotnou Marií a nečiníme Boží vůli, neděláme to co ona, nepodřizujeme se Jeho slovu. Marie byla pozemskou matkou Ježíše Krista, nikoli matkou boží, byla věrnou Boží služebnicí. Bůh nemá matku, kdyby měl, byla by Marie bohyní a stavěla se nad Boha. Bůh je Bůh, z Něho vše vzešlo...Důvěřujme více Písmu. Jediná cesta ke spáse je skrze Ježíše Krista a ke Kristu nás dovede naše víra v Něho. Je to o mojí víře, ne o doprovodu ke Kristu, když uvěřím, jsem spasena.
Marie uvěřila, podřídila se, nechala se vést, i když kolikrát ničemu nerozuměla, ale důvěřovala. Proto důvěřujme Ježíši, Božímu slovu. Ježíš na nás čeká...!


Komentář ze dne: 04.06.2011 15:40:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Míša (mikeila.k@volny.cz)
Titulek: Re:
Máte úplnou pravdu, Andulko, že Panna Maria je pro nás příkladem pokory, důvěry v Boha.
To, že je neposkvrněná, Bůh skrze ni (a skrze Bernadettu Soubirous) sdělil později - na nás lidi se musí pomalu, i sama Maria spoustě věcí nerozuměla, jak píšete, uchovávala je ve svém srdci a rozvažovala o nich. Zjevení bylo církevně uznané. Myslím, že se tyto věci vzájemně nevylučují.

Komentář ze dne: 28.05.2011 17:05:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - andulka (@)
Titulek:
Marie byla pozemskou matkou Ježíše Krista, nikoli matkou boží, byla věrnou Boží služebnicí.
- chtěla bych ještě rozvést, že sám Ježíš naznačil kdo je jeho matkou, bratrem, sestrou - jsou to ti, co poslouchají Boží slovo, pokud to dělám i já, znamenám pro Ježíše to - co Jeho pozemská matka Marie a jeho bratři, má mě taky tak stejně rád, nerozlišuje "pokrevní rodinné vazby"On to slíbil a já Mu věřím!

Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 414976
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace